Zgłosuj na książki roku 2017

Zmiana przez design: jak design thinking zmienia organizacje i pobudza innowacyjność

Tłumaczenie: Marta Höffner
Wydawnictwo: Libron
Change by design: how design thinking transforms organizations and inspires innovation
sztuka
Krzysztof

Książka Tima Browna „Zmiana przez design” to przede wszystkim zaproszenie do dyskusji nad rolą designu we współczesnym świecie. To również inna perspektywa spojrzenia na design – jako metodę rozwiązywania problemów projektowych i czynienia tych rozwiązań prostymi w użyciu. Tim Brown przekłada także design na rozwój organizacji, zaznaczając, że samo projektowanie nie może ograniczać się do formy, ale ma kompleksowo realizować zakładane funkcje. Myślenie projektowe to bardziej kultura pracy zorientowana na interdyscyplinarne podejście do rozwiązania problemów projektowych niż kolejne narzędzie w rękach projektantów.

źródło opisu: http://libron.pl/katalog/czytaj/id/100

źródło okładki: http://libron.pl/katalog/czytaj/id/100

Magdalena Gościniak | 2013-11-10
Przeczytana: 18 września 2013

Tak książka powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu, które mają dużą szansę przełożyć się na rzeczywistość.

Tim Brown wyciska nas jak cytrynę. Co dzisiaj znaczy "projektować"? Pytanie kluczowe - ale ważniejsze niż teoretyczne rozważania akademików są tu praktyczne odpowiedzi "wdrażających ideę w czyn". Bo projektowanie przede wszystkim jest dla ludzi. To my korzystamy z dobrze zaprojektowanych… no, właśnie: czego?

Nie, nie mówimy tu o wyciskarce do cytrusów. To jest książka o projektowaniu tego, co w życiu jest bardzo ważne. O zaangażowaniu nie tylko naszego intelektu w proces projektowy, ale przede wszystkim doświadczenia/doświadczania świata.

Tim Brown krok po kroku przeprowadza przez niuanse, niejednokrotnie załazi za skórę, powoduje irytację pomieszaną z zachwytem. Czym różni się zespół multidyscyplinarny od zespołu interdyscyplinarnego? I jak to się dzieje, że czasem komunikacja między członkami zespołu zajmuje więcej czasu, niż sam proces projektowy? Tak, znamy to bardzo...

Radek | 2013-10-13

Autor w prosty, przystępny sposób omawia jak design zmienia otaczający nas świat, przede wszystkim wszelkiego rodzaju instytucje, korporacje, najbardziej znane firmy. Główną składową merytorycznej treści książki jest design thinking czyli właściwie nowoczesna filozofia postrzegania świata. Świata, który zbudowany jest przez nas i dla nas. Łatwość odbioru podnoszą liczne przykłady, na których bazuje autor.

AgnieszkaR | 2017-07-27
Maria | 2017-05-15