Tam i z powrotem. Podróż. Tom 2.

Cykl: Tam i z powrotem (tom 2)
Wydawnictwo: Paperback
Agata Rugor

Maks Barski, chłopak z Ziemi, zostaje porwany przez łowcę Yehr Magra. Tak zaczyna się jego przygoda. Tymczasem flota zbuntowanych androidów Drakka jest bliska zniszczenia Federacji. Na szczęście Maks zdobywa zaufanie nowych przyjaciół i tajemniczych sprzymierzeńców. Czy w galaktyce wreszcie zapanuje pokój? A może to dopiero początek walki o przetrwanie? Kosmiczne batalie, porywające przygody,...

Tymczasem flota zbuntowanych androidów Drakka jest bliska zniszczenia Federacji. Na szczęście Maks zdobywa zaufanie nowych przyjaciół i tajemniczych sprzymierzeńców. Czy w galaktyce wreszcie zapanuje pokój? A może to dopiero początek walki o przetrwanie? Kosmiczne batalie, porywające przygody, niezbadane planety, a do tego duża dawka humoru.
Daj się wciągnąć w wir galaktycznej przygody.
Nigdy nie możemy być pewni, co dzieje się tam…
w zimnej otchłani kosmosu.

źródło opisu: http://www.paperback.strefa.pl/index.html#

źródło okładki: http://www.paperback.strefa.pl/index.html#

ilcattivo13 | 2016-10-09
Przeczytana: 20 czerwca 2013

(recenzja pierwotnie ukazała się na Szortal.com)

Bez znieczulenia

Hubert Przybylski

Kiedy w zeszłym roku kończyłem czytać pierwszy tom "Tam i z powrotem" Tomasza Duszyńskiego, miałem sporą nadzieję na to, że Autor, pisząc jej kontynuację, nie popełni tych samych błędów ponownie. Teraz, po przeczytaniu drugiego tomu przygód Barskiego i spółki, sam już nie wiem, czy warto było się tak czepiać... Ale może lepiej będzie, jeśli zacznę od początku.

Pierwsza część "Tam i z powrotem" kończyła się porządnym cliffhangerem. Fabuła części drugiej, "Podróży", najpierw zamyka tamtą scenę, aby potem pomknąć dalej. Maks kontynuuje swoją walkę z Drakka, ale z czasem zaczyna podejrzewać, że coś jest nie tak. Czy na pewno Drakka są jedynymi wrogami Federacji? Czy można ufać tajemniczym sojusznikom?

Podobnie jak część pierwszą cyklu, tak i tę czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Może nie jakoś super-duper przyjemnie, ale jednak. Akcja jest wartka i trzyma w napięciu, przygoda pędzi za przygodą,...

eR_ | 2016-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2016

Szalonej przygody ciąg dalszy.
Maks Barski, porwany przez łowców, chłopak z Ziemi, zostaje rzucany w wir wydarzeń, które mogą zagrozić całej Federacji.
A niebezpieczeństwo jest ogromne.Flota zbuntowanych androidów, postanawia zniszczyć całą Federację i objąć ją we władanie.Maks przy pomocy przyjaciół, których sobie zjednał, w pierwszej części, tej opowieści, postara się, aby czytelnik nie nudził się nawet przez chwilę.Galaktyka pragnie pokoju, ale to dopiero początek walki o wszystko.

Zabierając się za lekturę kolejnego tomu, miałem nadzieję, na to co w fantastyce lubię najbardziej, czyli kosmiczne statki, bitwy w przestrzeni kosmicznej, nadzwyczajne obce rasy, niezbadane planety, a wszystko to niepozbawione dużej dawki humoru.
I nie zawiodłem się.Doskonała rozrywka nie tylko dla miłośników fantastycznych
opowieści.Pisana żywym językiem, tylko ten koniec na ostatniej stronicy, nadszedł zbyt szybko.Polecam.

książek: 1978

Maks Barski został porwany przez łowcę Yehr Magra i wcielony do armii. Pomógł Trzeciej Sile zniszczyć Drakka. Stracił przy tym jednego z przyjaciół, księcia Kahirów. Wszystko udaje mu się dzięki pomocy Aaronii, Tabo i Kaleo. I w końcu może wrócić do domu, a w całej galaktyce zapanuje pokój.

Gdy wrócił na Ziemię wszystko było... idealne. Aż do przesady. Maks wszędzie widział ostrzeżenia. Jednak kiedy zauważył, że wszystko w jego świecie jest iluzją, przestraszył się nie na żarty.

Maks zaśmiał się pod nosem. Zbyt wiele dziwnych przypadków naraz. Zupełnie jak w grze komputerowej, w którą kiedyś grał. Wyjście poza strefę rozgrywki było niemożliwe. Ścieżki blokowały płoty, wysokie mury albo wraki samochodów. Tutaj było podobnie. Choć tak bardzo realnie.

Nie chcę Wam zdradzać więcej wydarzeń, gdyż nie chcę Wam zabrać tego dreszczyku niepokoju, który panuje przy czytaniu. Cały czas się zastanawiałam, z jaką serią kojarzy mi się Tam i z powrotem. Już kiedyś czułam to uczucie, które...

Boogin | 2013-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Hej! Ja się tak nie bawię! Chcę jeszcze :) Ta powieść wciągnęła mnie, przyznaję. Przyzwyczaiłem się do Barskiego i jego przyjaciół. Do humoru na kartach tej książki, licznych mrugnięć do czytelnika. Do Planety Obłędu i wyścigów Kahira, do zimnego kosmosu przemierzanego przez statki, w których pilotami są kadeci podobni do Kaleo. I do akcji, która napakowane są karty drugiego tomu Tam i z powrotem :) Drugi tom trzyma poziom, choć Barski wydaje się trochę wydoroślał, ale i zadania, przed którymi staje wydają się poważniejsze.
Nie wiem czy są widoki na tom 3, ale ja czytałbym w ciemno.
I na koniec przemyślenie. Reklamowane są na rynku książki, po których przeczytaniu człowiek się zastanawia - "ale o co chodzi?". A taka literatura jak Tam i z powrotem jest mało rozreklamowana. Szkoda. Bo to pozycja, której nie wolno przegapić.

Immora | 2013-08-29