Zgłosuj na książki roku 2017

Śledztwa Sherlocka Holmesa

Wydawnictwo: Skrzat
Leelunia

Arthur Conan Doyle należy do kręgu tych twórców, którzy stworzyli nieśmiertelnych bohaterów, do dziś fascynujących czytelników. Jego literackim dzieckiem jest jeden z najsłynniejszych detektywów – tajemniczy i ekscentryczny Sherlock Holmes, londyńczyk, który metodą dedukcji, posługując się żelazną logiką i mistrzowsko wiążąc na pozór nic nieznaczące fakty radzi sobie z zagadkami kryminalnymi nie do rozwiązania.
"Śledztwa Sherlocka Holmesa" to zbiór opowiadań o najciekawszych prowadzonych przez genialnego detektywa sprawach, gdzie dedukcja, logiczne myślenie i zdolność kojarzenia na pozór błahych faktów zadecydowały o zwycięstwie sprawiedliwości nad zbrodnią.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/

Czytelnick | 2013-07-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, The best
Przeczytana: 2013 rok

Jest to pierwsza książka autorstwa Arthura Conana Doyle, którą przeczytałam, ale na pewno nie ostatnia. Ten fantastyczny zbiór opowiadań zmusza do myślenia i używania wyobraźni. Podczas tych siedmiu historii ciągle zastanawiamy się kto jest przestępcą. Osobiście udało mi się rozwiązać tylko jedną zagadkę. Dla tego jestem pełna podziwu, dla Sherlocka Holmesa i pana Doyle, który wspaniale opisał (i stworzył) wiele opowieści kryminalnych o przygodach powyżej wymienionego bohatera i jego przyjaciela Watsona.

W zborze znajdziemy historie takie jak:
Liga Rudowłosych (moje ulubione)
Trzech studentów
Sprawa Tożsamości
Układanka Z Reigate (tu znalazłam zakończenie)
Człowiek z blizną
Nakrapiana przepaska niesie śmierć
Umierający detektyw (po prostu szok)

Pozycja jest pięknie wydana: twarda oprawa i genialne ilustracje autorstwa Surena Vardaniana.
Czego chcieć więcej?

Pozdrawiam i zapraszam do czytania, zwłaszcza w długie, letnie wieczory!

Paulina

Sherlock Holmes jest postacią wyjątkową i niepowtarzalną. To genialny detektyw, który odznacza się doskonałym umysłem. Przez wielu uważany jest za wirtuoza analitycznego rozumowania. Potrafi dostrzec każdy najdrobniejszy szczegół, a dzięki umiejętności dedukcji łączyć z pozoru niepowiązane ze sobą fakty w jedną logiczną całość. Ma swoje własne, unikalne sposoby prowadzenia śledztwa, które nie zawsze idą w zgodzie z literą prawa. Nie ma zagadki czy zbrodni, której by nie rozwiązał. Wśród spraw, których się podejmuje, wiele jest tragicznych, kilka komicznych, mnóstwo po prostu dziwnych, jednak ani jednej zwykłej. Najchętniej angażuje się w te, które są nietypowe, lub wręcz nieprawdopodobne. Pracuje bardziej z zamiłowania niż chęci wzbogacenia się. I mimo tego, że ma awersję do rozgłosu i często odsuwa się w cień pozwalając innym osobom zebrać laury za rozwikłanie danej sprawy, jego nazwisko budzi respekt i postrach wśród całego społeczeństwa. Cechuje go dwoista natura - w jednej...

Sabina | 2015-05-03

Bardzo dobra. Polecam.