Śmierć przychodzi zimą

Tłumaczenie: Łukasz Hernik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "CSI: NY. Kryminalne zagadki Nowego Jorku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Vesper
Dead of winter
978-83-60159-60-6

Detektyw Mac Taylor jest całym sercem oddany swojej pracy i uważa, że wszystko łączy się ze wszystkim, a każdy ma własną historię. Wraz ze współpracowniczką, detektyw Stellą Bonasera, kieruje zespołem kryminalistycznych ekspertów walczących z nowojorską przestępczością. Ci utalentowani ludzie widzą Nowy Jork w innym niż zwykli obywatele świetle: zbierają dowody i podążają tropem przestępców, by ostatecznie rozwikłać każdą sprawę.

W windzie eleganckiej kamienicy na Upper East Side znaleziono ciało mężczyzny w średnim wieku. Wstępne oględziny wykazały jedynie rany po kulach, nie znaleziono jednak śladów DNA, ani nie ustalono motywu zabójstwa. Czy to zbrodnia doskonała?

Kilka przecznic dalej ktoś morduje świadka znajdującego się pod ochroną policji. Chroniący kobietę policjanci przysięgają, że spędziła noc w zamkniętym pokoju hotelowym, w którym rano znaleziono ją martwą. Zespół STK zbiera dowody i ślady od centrum Manhattanu do nowojorskich przedmieść, by rozwiązać dwie przejmujące zagadki kryminalne w mieście, które nigdy nie sypia.

źródło opisu: Wydawnictwo Vesper, 2007

źródło okładki: http://vesper.pl/index.php?page=shop.product_detai...»

Bandziorno | 2010-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Dobre dla fanów serialu. Tak samo jak w telewizyjnej wersji: dwie sprawy na raz, całkiem ciekawe na dodatek. Momentami przekombinowane, ale chyba taki był zamiar. Dobrze się czyta.

Książkomaniaczka | 2013-11-16

Jestem wielką fanką tego serialu, chociaż ostatnich sezonów nie oglądałam i chyba nie obejrzę. Ale ta książka jest w czasie początków serialu, więc jest świetna!!

hiddensense_ | 2010-10-13
Przeczytana: lipiec 2010

Średnie. Serial lepszy. Nużące opisy akcji, mało rozbudowane, krótkie. Zbyt krótkie. Ale plus za dialogi - wiele razy się śmiałam.

monis1907 | 2012-02-09
Przeczytana: 24 sierpnia 2014