Mężczyzna, który zapomniał o swojej żonie

Tłumaczenie: Katarzyna Różycka
Wydawnictwo: Sonia Draga
THE MAN WHO FORGOT HIS WIFE
literatura piękna
Ag2S

Wielu mężów zapomina o różnych sprawach: zapominają o tym, że ich żona miała tego ranka ważne spotkanie, zapominają odebrać pranie, a niektórzy zapominają nawet o rocznicy ślubu. Vaughan natomiast zapomniał, że w ogóle ma żonę. Jej imię, jej twarz, ich wspólna historia, wszystko, co kiedykolwiek mu powiedziała i cokolwiek on powiedziałem do niej –zniknęło, w tajemniczy sposób wymazane w jednym, katastrofalnym momencie utraty pamięci. Gdy odkrył ją na nowo, dowiedział się, że właśnie się rozwodzą.
Mężczyzna, który zapomniał o swojej żonie to zabawna, poruszająca i chwytająca za serce historia mężczyzny, który zrobi wszystko, żeby cofnąć czas i dostać od losu ostatnią szansę.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/677/literatura-ob...»

Ushikawa | 2019-10-18
Przeczytana: 2014 rok

Czy reset całego uczuciowego życia jest darem czy przekleństwem? Taka myśl mnie naszła po przeczytaniu tej sympatycznej opowiastki. Czy każdy by tak chciał? Czy brak pamięci przy zachowanym życiowym doświadczeniu jest darem niebios? Pewnie tyle odpowiedzi ilu facetów bardziej czy mniej kochających swoje żony i kochanki (o matkach chwilowo nie mówiąc). Sporo angielskiego humoru. Kilka przemyconych problemów mniej czy bardziej ważnych. Bohater, którego można polubić. W sumie czyż to nie wystarczy?

Aga | 2019-09-25

Zabawna, poruszająca za serce historia mężczyzny, który zrobi wszystko,żeby cofnąć czas i dostać od losu ostatnią szansę. Jeśli uczucie do drugiej osoby jest bardzo silne to przetrwa wszystko. Będziecie śmiać się i płakać przy tej książce.

Anna | 2019-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2019

Książka porusza ważne tematy dotyczące małżeństwa i sztuki dbania o związek. Autor zwraca uwagę czytelnika na to, że szczęście nie jest nam dane raz na zawsze. Udany związek wymaga od nas ciągłej pracy i zaangażowania. Dodatkowy plus dla tej pozycji za sporą dawkę angielskiego humoru. Polecam!

Fava | 2019-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2019

„fuga psychogenna”, czyli rzadki neurologiczny uraz, który objawia się amnezją dysocjacyjną - niemożność przypomnienia sobie czegoś, najczęściej utrata pamięci ważnych wydarzeń życiowych, częściej występuje u mężczyzn.

Właśnie to spotkało głównego bohatera książki autorstwa John O'Farrella. Fuga wymazuje mu z pamięci wszystko - nie pamięta kim jest i nie pamięta nic ze swojej przeszłości. Podczas powolnego przypominania sobie przy pomocy przyjaciela okazuje się, że był złym mężem, złym ojcem i myślał tylko o sobie. Powoli też sam odzyskuje wspomnienia i absolutnie już nie chce być tym facetem sprzed fugi. Choroba okazała się dla niego jak podarunek losu, dostaje bowiem szansę na zbudowanie od nowa swojego życia i małżeństwa.
Historia zawarta w książce z jednej strony bawi, a z drugiej skłania do przemyśleń i refleksji nad naszym życiem. Napisana jest lekkim i zabawnym stylem, dlatego czyta się ją z przyjemnością i zaciekawieniem jak się potoczą losy sympatycznych...

Bullshit_detector | 2019-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Nagły atak amnezji staje się dla głównego bohatera przyczyną niemałych kłopotów, ale i szansą na uratowanie niemal pogrzebanego już małżeństwa.

Pod płaszczykiem oryginalnego pomysłu na fabułę i typowo brytyjskiego humoru autor znów przemyca nam kilka gorzkich prawd, tym razem o małżeńskim życiu i jego wyzwaniach. Pokazując zakamarki męskiej i damskiej logiki unika tanich usprawiedliwień i stara się zrozumieć obie strony konfliktu. Dlatego zapewne wrócę do tej książki za jakieś 15 lat...

GochaZet | 2018-11-17
Przeczytana: listopad 2018

Przyjemne czytadło, momentami błyskotliwe i zabawne, całość jednak taka sobie, nieco banalna i przesłodzona. No, ale teściowa głównego bohatera to prawdziwa gratka i to głównie z jej powodu polecam, mimo filozofowania i tak oczywistego, że aż boli happy endu :)

magdalena | 2018-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2018

Jak rozwieść się z żoną, której się w ogóle nie pamięta? Jak to jest zapomnieć całe swoje życie, odkrywać je na nowo i poznawać samego siebie?
Ta książka opowiada to wszystko z olbrzymią porcją humoru i lekkością. Poprawia nastrój, zdecydowanie!

MJReading | 2018-06-08

Rrewelacyjna historia!

Dominik | 2018-03-11
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Fajnie się słucha lekka i dowcipna.

rockmanka003 | 2018-02-08
Przeczytana: październik 2017

Przyznam, że słuchałam audiobooka w wykonaniu Krzysztofa Tyńca (znakomity, polecam!).
Bardzo dobry pomysł na podjęcie jakże aktualnego i powszechnego tematu, jakim jest rozwód. Główny bohater to ciekawy przypadek - nagła amnezja staje się motorem do zmian w życiu, którego mężczyzna nie pamięta, a odkrywając swoją przeszłość jest przerażony wizją siebie sprzed utraty pamięci.
I choć poruszono kwestie poważne, nie brakuje też momentów zabawnych - by przyjemnie i lekko czytało się, o sprawach, które winniśmy głęboko przemyśleć. Polecam.