Cuda bez cudu - rzecz o dziwnych lekach

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320538467
popularnonaukowa
tyberiusz

Katherina87 | 2015-04-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Medycyna

Książka ta powstała w roku 1976. Podczas studiów akademickich autora interesowały ogromnie kierunki nieoficjalnego lecznictwa, zdumiony faktami tak zwanych cudownych uzdrowień ludzi, skazanych wyrokiem klinicznych autorytetów na niechybną i konieczną śmierć. Zaczął wyszukiwać tych cudów twórców, przyglądać się z bliska ich zabiegom, a nawet brać w nich żywy udział. Tak postępując, wkrótce był w stanie, obserwując tęczówkę oka, stawiać diagnozy, strugą zimnej wody doprowadzić pacjenta do omdlenia, uciskiem na jakiś punkt refleksyjny usunąć atak astmy, macając punkt na chorym określić stopień zachorowania wątroby, jednym słowem- najzupełniej świadomie i z przyzwoleniem owych lekarzy zakradł się w przedsionki ich zakazanej wiedzy. Tym sposobem autor doszedł do przekonania, że nie są to wcale wiedze tajemne ani tym bardziej cudotwórcze, a tylko pomocnicze na wspólnej drodze ratowania życia ludzkiego. Na podstawie wszystkich swoich obserwacji stwierdził, że różnoraki te metody można...

Piratka | 2016-10-12

Dobre, zwłaszcza kawałek o hipnozie, lecz książka "Od magii do psychotroniki" na ten sam temat jest, jak przypuszczam, znacznie lepsza.

Beti70 | 2018-02-11
RFR08 | 2015-08-20