Znak i pieczęć. W poszukiwaniu Arki Przymierza

Wydawnictwo: Świat Książki
The sign and the seal : a quest for the losk Ark of Covenant
hunter

W swojej książce Hancock tropi losy drogocennej relikwii od starożytności do czasów współczesnych, odnajdując ją ostatecznie w Aksum, świętym miejscu Amharów. Przy okazji przedstawia wyjaśnienie tajemnicy Świętego Graala, mistycznego kielicha, poszukiwanego przez rycerzy króla Artura.

źródło okładki: zdjęcie własne

Wojtek | 2013-04-27

Kolejny dobry kryminał od Hancocka - gdyby nie to, że nie jest wcale fikcją. To reportaż autora z jego długiej podróży ku odkryciu Arki Przymierza. Krok po kroku autor opisuje swoją podróż i "przygody", wtrącając to różne ciekawostki o kulturze w danym kraju czy zachowaniach napotkanych ludzi. Prowadząc czytelnika przez kilka tysięcy lat historii, wkomponowuje dane i informacje historyczne w całą książkę, przez co trudno się od niej oderwać.

Reporterski i poważny styl Hancocka, opierający się o fakty, a nie spekulacje, choć wcale nie wolny od hipotez, przykuwa na długo i, jak w przypadku większości książek autora, każe się poważnie zastanowić, co jest prawdą i jak faktycznie wygląda nasz aktualny stan wiedzy.

FILioza | 2016-08-29
Przeczytana: 14 października 2016