Z Daru Pomorza na ... bezdroża

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księgi Floty Ojczystej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Morska w Gdyni
83-900838-4-1
Abdita

Wacław Korabiewicz (...) jako etatowy lekarz Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni spędził sześć lat (1933-1939) na szkolnej fregacie "Dar Pomorza". W niniejszym zbiorze opowiadań sięga autor pamięcią do przeżyć związanych z pływaniem na tym pięknym, legendarnym już żaglowcu. Ze wspomnień wyłaniają się różnorodne wydarzenia, egzotyczne porty, a przede wszystkim ożywają rozświetlone anegdotą postacie kapitanów: Konstantego Maciejewicza, Tadeusza Meissnera, Konstantego Kowalskiego.

Oprócz wspomnień związanych z "Darem Pomorza" znalazły się w tomie opowiadania dotyczące przygód wojennych autora, a także jego powojennej praktyki lekarskiej w Afryce. Autor, którego całe życie obfitowało w wyjątkowe zdarzenia i przeżycia, prowadzi czytelnika swym wprawnym piórem od morza do morza, odlądu do lądu, od przygody do przygody.

źródło opisu: Wyższa Szkoła Morska, Gdynia, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie