Nowy okropny świat. Tyrania, ignorancja, gwałt

Tłumaczenie: Jacek Maziarscy
Wydawnictwo: Świat Książki
The age of fallibility
83-247-0482-5
Soros, tyrania, globalizacja

"Aktualny ład światowy budzi wiele zastrzeżeń. (...) Stosunkami międzynarodowymi rządzi siła, a nie prawo. I to właśnie należy zmienić" - pisze autor w pełnym pasji eseju o konieczności zmian we współczesnym świecie. "Reszta świata tańczy tak, jakim Stany Zjednoczone grają, a jeśli potrwa to dłużej, staniemy w obliczu zagłady naszej cywilizacji. Zmiana postawy i polityki Stanów Zjednoczonych...

o konieczności zmian we współczesnym świecie. "Reszta świata tańczy tak, jakim Stany Zjednoczone grają, a jeśli potrwa to dłużej, staniemy w obliczu zagłady naszej cywilizacji. Zmiana postawy i polityki Stanów Zjednoczonych jest dla mnie priorytetem"

źródło opisu: Świat Książki, 2006

elka2012 | 2015-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2015

Trochę nieaktualna. Napisana w 2006 (bodajże)roku.
Ale,mimo mocno zaakcentowanego braku sympatii dla Goerge'a W. Busha i jego administracji, bardzo trafnie ocenia sytuację na świecie i konsekwencje działań, (bądź zaniechań)USA.
Snuje również przewidywania dla dalszych losów świata w przypadku utraty roli wiodącego mocarstwa przez USA. Oj- czytając to po 9 latach wydaje się, że chyba ma trochę racji

Łukasz | 2016-10-11
Na półkach: 2016, Przeczytane