Strażnik tajemnic

Wydawnictwo: Amber
Keeper of genesis
tajemnice ludzkości, Egipt,
hunter

Pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Autorzy światowych bestsellerów Ślady palców bogów i Piramidy - brama do gwiazd. Wyzwanie rzucone tradycyjnej egiptologii. Od tysięcy lat Wielki Sfinks spoczywa na pustyni. Zapatrzony w wieczność, odczytuje z gwiazd przesłanie, o którym ludzkość zapomniała. Jakiej tajemnicy strzeże? Przeznaczenie i datowanie posągu Sfinksa i zespołu piramid w Gizie budzi niesłabnące zainteresowanie naukowców i prowokuje wciąż nowe hipotezy. Robert Bauval, autor bestsellera "Piramidy - brama do gwiazd", i Graham Hancock, autor światowych bestsellerów "Ślady palców bogów" i "Zwierciadło nieba", wskazują na luki w dotychczasowych badaniach dotyczących tego niezwykłego zespołu architektonicznego i przesuwają o blisko 8000 lat datę jego powstania. Rzucając wyzwanie tradycyjnej egiptologii, historii i archeologii, przedstawiają nową kontrowersyjną hipotezę, która posuwa naprzód naszą wiedzę o starożytności.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Anksunamun | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Dla kogoś, kto, tak jak ja, posiada zaledwie podręcznikową wiedzę o piramidach i Sfinksie, książka ta stanowi ekscytującą rozrywkę intelektualną, wzbogacającą o wiele ciekawostek z zakresu egiptologii. Teorie przedstawione w niej, choć oparte na faktach, z pewnością zależą w dużej mierze od interpretacji i można się z nimi spierać, ale jedno jest pewne - niezależnie, czy nazwać tę książkę stekiem bzdur czy objawioną prawdą, na pewno warta jest przeczytania.

Cała mądrość Sfinksa.....

Gall1916 | 2016-11-12