Wielka księga odkryć Ziemi i Kosmosu

Tłumaczenie: Marta Boberska
Wydawnictwo: Świat Książki
Exploraciones y descubrimentos del mundo
8373119833
Oceansoul

Pragnienie poznania jest częścią natury ludzkiej i wynika z potrzeby zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Zapraszamy do przeżycia wielkiej przygody, którą rozpoczęli nasi przodkowie u zarania historii. "Wielka księga odkryć" jest cennym źródłem wiedzy encyklopedycznej. Przystępnie napisane teksty, wzbogacone ponad 800 ilustracjami i mapami, ukazują wyprawy badawcze od starożytności do...

"Wielka księga odkryć" jest cennym źródłem wiedzy encyklopedycznej. Przystępnie napisane teksty, wzbogacone ponad 800 ilustracjami i mapami, ukazują wyprawy badawcze od starożytności do współczesności. Widzimy, jak człowiek poznawał lądy, morza i oceany, zdobywał niebo i przestrzeń kosmiczną, jakimi narzędziami się posługiwał; czytamy dramatyczne opisy ekspedycji do serca Afryki i na Biegun Południowy. W wielu z nas drzemie odkrywca i czasem żałujemy, że nie możemy iść w ślady Krzysztofa Kolumba, Roalda Amundsena czy Neila Armstronga.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie