PRL od grudnia 70 do czerwca 89

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polski Wiek XX". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
PRL od grudnia 70 do czerwca 89
historyczna
Waldemar

Koedycja z Muzeum Historii Polski. Na serię wydawniczą Polski wiek XX zainicjowaną przez Muzeum Historii Polski składają się cztery tomy esejów historycznych poświęconych losom Polski i Polaków w burzliwym ubiegłym stuleciu. Ideą przewodnią było dostarczenie czytelnikowi rzetelnej faktograficznie, ale lżejszej w formie niż to ma miejsce w klasycznych podręcznikach, syntezy dziejów Polski XX wieku.Każdy z blisko 40 autorów piszących w tych tomach dostał za zadanie omówienie jednego z kluczowych zagadnień z dziejów politycznych, społecznych, gospodarczych lub wojskowych. Teksty esejów, po złożeniu w całość, mają układ treści zbliżony do podręcznika, tzn. obejmują podstawowe zagadnienia dziejów Polski.Książki przeznaczone są dla szerokich pasjonatów historii, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej i studentów kierunków humanistycznych, chcących przygotować się do egzaminów.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/prl-od-grudnia-70-do-czerwca-89/

źródło okładki: google