Dobre uczynki Cecylki Knedelek

Wydawnictwo: Jedność
joly_fh

Pewnego razu, całkiem przypadkiem, w ręce Cecylki Knedelek i w skrzydełka jej najlepszej przyjaciółki gąski Walerii wpadł pewien tajemniczy pamiętnik. Były to bardzo, ale to bardzo stare zapiski dziewczynki o imieniu Eleonora. Dziewczynka ta postanowiła spełniać dobre uczynki i pomagać komu tylko się da i gdzie tylko się da. Co więcej, za swoją szlachetną pracę nie chciała żadnej nagrody, nawet najmniejszego cukierka, za swoje dobre serce nie chciała nawet zwykłego: „dziękuję”! Początkowo Cecylka Knedelek, myśląc o dzielnej Eleonorze, drapała się ze zdziwienia po głowie, a gąska Waleria z jeszcze większego zdziwienia drapała się po swoim łepku. Kiedy jednak zrozumiały, czym jest „wolontariat”, rozpoczęła się ich niezwykła przygoda w spełnianie dobrych uczynków. Przeczytajcie sami o tych wesołych perypetiach, a kto wie, może i was zainspirują one do włączenia się w akcję małego wolontariatu. Odbiorcy– dzieci, które dzięki lekturze tej sympatycznej książki zrozumieją ideę wolontariatu. – rodzice, którzy chcą uwrażliwić dzieci na bezinteresowną pomoc na rzecz innych. Dlaczego warto nabyć tę książkę – to kolejny tomik przygód znanej i lubianej Cecylki Knedelek.– zaprasza wszystkie dzieci do poznania idei wolontariatu, zachęca je do czynienia dobrych uczynków. – to pełna humoru i mądrych treści opowieść, która powinna znaleźć się na półce każdego dziecka.

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2013

źródło okładki: google

Kasia | 2019-06-21
Przeczytana: 07 marca 2019

Przyznajcie się, kto pamięta jeszcze "Teleranek"? Tak, tak, ja należę do dinozaurów Instagrama 😂😂😂 i wyczekiwałam na ten program w niedzielny poranek. A pamiętacie akcję z niewidzialną ręką? Jeśli nie- nic nie szkodzi Cecylka Knedelek też na początku nie znała jej zasad. Kiedy na strychu odnalazła pamiętnik Eleonory nie wiedziała nic na ten temat. Całe szczęście pani Ludmiła wszystko wyjaśniła zarówno jej, jak i gąsce Walerce 🙂I tu zaczynają się przygody...
---------------------------------------
Muszę się przyznać, że zachwyciłam się totalnie tą książką. Był moment, że ustawiłam ją w hierarchii wyżej nawet od Tappiego 🙈, ale później uznałam, że zweryfikuję to z innymi częściami z tej serii 🙂
-----------------------------------------
Książka napisana jest tak przyjemnie, że czyta się jednym tchem. Opowiada, jak dzieci mogą pomagać innym, poruszając temat wolontariatu. Pokazuje jak wielką radość może przynosić bezinteresowność. A kiedy ją czytacie czujecie się jakbyście jedli...

Ida | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Czy ktoś z czytających zna lub pamięta takie hasło "niewidzialna ręka to także Ty!" ? Jeśli nie, to wszystkiego dowie się z opowieści pani Ludmiły, która pamięta program dla dzieci sprzed wielu lat i opowiada Cecylce i Walerii o pewnej akcji niesienia dobra.
Cecylka znajduje na strychu zakurzony pamiętnik "Zapiski Eleonory", który staje się inspiracją do pomagania i wręcz uprzedzania myśli innych ludzi.
Nieważne, w jaki sposób komuś pomożesz, ważne, żeby sprawić mu radość. Dlatego Cecylka wraz z przyjaciółmi, zawiązuje małą grupę w turkusowej szopie. Tam spotykają się, omawiają plany, a potem ruszają do miasteczka, by ich dobre uczynki, wywołały uśmiech na twarzach wielu osób.
Pomóc można na przykład sąsiadce; zbierając wywieszone na dworze pranie, kiedy akurat nadchodzi wielka deszczowa chmura, a jej nie ma w domu. A jakie miłe jest potem oglądanie jej zdumienia i ulgi na twarzy, gdy znajduje swoje suche rzeczy w koszyku na tarasie...
Można...

Smerfnawisnia | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Bardzo pouczające i ciekawe opowieści.

Dla dzieci w wieku 5 - 12 lat.

Każde opowiadanie jest mądre i ciekawe!!! A po przeczytaniu aż się chce robić dobre uczynki!!! Az chce sie pomagać innym, zrobić dla drugiej osoby cos dobrego!!!Świetny pomysł na książkę. bardzo inspirujące dla dzieci.

Do tego piękne ilustrację. Książka do schrupania ;) Mój 5,5-letni syn zachwycony!!! :) A mi też ją bardzo przyjemnie się czytało ;)

Na pewno nieraz będziemy wracac do jej lektury, dlatego bardzo się cieszę, że ją kupiliśmy !!! ;)

Maluszkowe Inspiracje | 2014-01-09
Przeczytana: 16 listopada 2013

Jeśli nie znacie jeszcze uroczej Cecylki, to już Wam wyjaśniam, kto to taki :-)
To mała dziewczynka mieszkająca w Starym Knedelkowie. Przemiła i z wielkim serduszkiem!
Lubi książki, zabawę ze swoimi przyjaciółmi i swoją ukochaną gąskę Walerię, z którą się praktycznie nie rozstaje.
Pewnego dnia znalazła przypadkiem stary pamiętnik pewnej Eleonory....
I od tego wszystko się zaczęło :-)

Pamiętnik jest z 1975 roku, kiedy to Eleonora spędzała w Knedelkowie wakacje.
Pewnego dnia, kiedy strasznie się nudziła, przypadkiem obejrzała pewien program rozpoczynający się głośnym "kukuryku" (pamiętacie?:-)), w którym pewien tajemniczy głos opowiadał o "niewidzialnej ręce".
Gdy usłyszała na zakończenie: "Niewidzialna ręka to także ty!", postanowiła również przyłączyć się do tej akcji.
Od tej pory każdego dnia starała się zrobić coś dobrego dla innych i opisywała to w swoim dzienniku.

Cecylka postanawia pójść w ślady Eleonory i również zostać wolontariuszką. Swoim pomysłem chce zarazić również...