Dobre uczynki Cecylki Knedelek

literatura dziecięca
Jedność
2013-06-05
2013-06-05

Okładka książki Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy Iwona Cała, Barbara Gawryluk
Klifka. Opowie... Iwona Cała, Barbara...
Okładka książki Asiunia Joanna Papuzińska, Maciej Szymanowicz
Asiunia Joanna Papuzińska,&...
Okładka książki Przedszkolaki z ulicy Morelowej Barbara Gawryluk, Aneta Krella-Moch
Przedszkolaki ... Barbara Gawryluk, A...
Okładka książki 12 ważnych opowieści Paweł Beręsewicz, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Joanna Krzyżanek, Irena Landau, Maria Ewa Letki, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Marcin Przewoźniak, Anna Sójka, Natalia Usenko
12 ważnych opo... Paweł Beręsewicz,&n...

Na półkach: , , , , , ,

wspaniała
pełna dystansu
słodka
i okraszona wspaniałymi rysunkami - do tego gąska Waleria, którą za beztroskę po prostu uwielbiam

wspaniała
pełna dystansu
słodka

Przyznajcie się, kto pamięta jeszcze "Teleranek"? Tak, tak, ja należę do dinozaurów Instagrama 😂😂😂 i wyczekiwałam na ten program w niedzielny poranek. A pamiętacie akcję z niewidzialną ręką? Jeśli nie- nic nie szkodzi Cecylka Knedelek też na początku nie znała jej zasad. Kiedy na strychu odnalazła pamiętnik Eleonory nie wiedziała nic na ten temat. Całe szczęście pani Ludmiła wszystko wyjaśniła zarówno jej, jak i gąsce Walerce 🙂I tu zaczynają się przygody...
---------------------------------------
Muszę się przyznać, że zachwyciłam się totalnie tą książką. Był moment, że ustawiłam ją w hierarchii wyżej nawet od Tappiego 🙈, ale później uznałam, że zweryfikuję to z innymi częściami z tej serii 🙂
-----------------------------------------
Książka napisana jest tak przyjemnie, że czyta się jednym tchem. Opowiada, jak dzieci mogą pomagać innym, poruszając temat wolontariatu. Pokazuje jak wielką radość może przynosić bezinteresowność. A kiedy ją czytacie czujecie się jakbyście jedli ciasteczko z leśnymi poziomkami. Dlaczego? Sami sprawdźcie 😉

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Czy ktoś z czytających zna lub pamięta takie hasło "niewidzialna ręka to także Ty!" ? Jeśli nie, to wszystkiego dowie się z opowieści pani Ludmiły, która pamięta program dla dzieci sprzed wielu lat i opowiada Cecylce i Walerii o pewnej akcji niesienia dobra.
Cecylka znajduje na strychu zakurzony pamiętnik "Zapiski Eleonory", który staje się inspiracją do pomagania i wręcz uprzedzania myśli innych ludzi.
Nieważne, w jaki sposób komuś pomożesz, ważne, żeby sprawić mu radość. Dlatego Cecylka wraz z przyjaciółmi, zawiązuje małą grupę w turkusowej szopie. Tam spotykają się, omawiają plany, a potem ruszają do miasteczka, by ich dobre uczynki, wywołały uśmiech na twarzach wielu osób.
Pomóc można na przykład sąsiadce; zbierając wywieszone na dworze pranie, kiedy akurat nadchodzi wielka deszczowa chmura, a jej nie ma w domu. A jakie miłe jest potem oglądanie jej zdumienia i ulgi na twarzy, gdy znajduje swoje suche rzeczy w koszyku na tarasie...
Można również zdobyć trudno dostępną książkę, dla pana Leona - znanego mola książkowego. Kiedy tej jednej jedynej książki akurat brakuje w bibliotece, okazuje się, że są inne sposoby na to, by ją mieć.
Kolejnym dobrym pomysłem na sprawienie radości, tym razem dzieciom przebywającym
w szpitalu, jest stworzenie wielkiej galerii obrazów. W jaki sposób i kto je namalował? Przeczytajcie!
A kiedy z Paryża przyjeżdża ciocia Klotylda, to dopiero życie nabiera kolorów i to dosłownie, a pomysły same się realizują.
Jest też w opowiadaniach miejsce na temat dbania o środowisko oraz elementarz małego ekologa. Bardzo pożyteczne i konkretne wskazówki dla wszystkich.
A w jaki sposób łatwiej nauczyć się francuskich słówek albo tabliczki mnożenia, też można dowiedzieć się od Cecylki, bo dzieli się swoimi poradami, żeby pomóc każdemu.
Poznacie wszystkie szczegóły w opowiadaniach Cecylki, bo życie można sobie ułatwić i umilić, będąc po prostu dobrym dla ludzi.(...)
wiecej na https://malewielkieksiazki.blogspot.com/2018/10/dobre-uczynki-cecylki-knedelek.html

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Bardzo pouczające i ciekawe opowieści.

Bardzo pouczające i ciekawe opowieści.

Dla dzieci w wieku 5 - 12 lat.

Każde opowiadanie jest mądre i ciekawe!!! A po przeczytaniu aż się chce robić dobre uczynki!!! Az chce sie pomagać innym, zrobić dla drugiej osoby cos dobrego!!!Świetny pomysł na książkę. bardzo inspirujące dla dzieci.

Do tego piękne ilustrację. Książka do schrupania ;) Mój 5,5-letni syn zachwycony!!! :) A mi też ją bardzo przyjemnie się czytało ;)

Na pewno nieraz będziemy wracac do jej lektury, dlatego bardzo się cieszę, że ją kupiliśmy !!! ;)

Dla dzieci w wieku 5 - 12 lat.

Jeśli nie znacie jeszcze uroczej Cecylki, to już Wam wyjaśniam, kto to taki :-)
To mała dziewczynka mieszkająca w Starym Knedelkowie. Przemiła i z wielkim serduszkiem!
Lubi książki, zabawę ze swoimi przyjaciółmi i swoją ukochaną gąskę Walerię, z którą się praktycznie nie rozstaje.
Pewnego dnia znalazła przypadkiem stary pamiętnik pewnej Eleonory....
I od tego wszystko się zaczęło :-)

Pamiętnik jest z 1975 roku, kiedy to Eleonora spędzała w Knedelkowie wakacje.
Pewnego dnia, kiedy strasznie się nudziła, przypadkiem obejrzała pewien program rozpoczynający się głośnym "kukuryku" (pamiętacie?:-)),w którym pewien tajemniczy głos opowiadał o "niewidzialnej ręce".
Gdy usłyszała na zakończenie: "Niewidzialna ręka to także ty!", postanowiła również przyłączyć się do tej akcji.
Od tej pory każdego dnia starała się zrobić coś dobrego dla innych i opisywała to w swoim dzienniku.

Cecylka postanawia pójść w ślady Eleonory i również zostać wolontariuszką. Swoim pomysłem chce zarazić również swoich przyjaciół - i z łatwością jej się to udaje :-)

Od tej pory cała ekipa postanawia bacznie obserwować to, co dzieje się w ich miasteczku, żeby w razie potrzeby móc nieść pomoc. Jak się okazuje, na okazje ku temu wcale nie muszą długo czekać.
Na każdym kroku spotykają ludzi, zwierzęta (i nie tylko!),którym mogą pomóc. Mimo, że są tylko dziećmi.
Na początek rozpoczynają akcję szycia lalek dla chorych dzieci, następnie postanawiają obrazami ozdobić ponury szpital, zrzędliwa sąsiadka odnajduje dzięki nim radość życia, ulubiona biblioteka wzbogaca się o nowe zbiory, własnymi siłami organizują zbiórkę pieniędzy, żeby wyposażyć spiżarnię pewnej rodziny w potrzebie.
Ale udaje im się pomóc nie tylko ludziom - opiekują się bezdomnymi kotkami, a nawet upiększają ukochane miasteczko, sadząc w kilku miejscach kwiaty.
To oczywiście tylko część ich wspaniałych pomysłów i dokonań.
Dzięki ogromnej wrażliwości i empatii potrafią dostrzec wokół siebie potrzebujących i im pomóc.
Każdy dobry uczynek to odrębna historia - opowiadanie na jeden wieczór :-)
Jak się okazuje, nawet małe dziecko może zostać wolontariuszem i pomagać innym.
Ta książka stanowi fantastyczną inspirację!
Po tej lekturze, aż chce się biec i czynić dobro :-)

Książka jest niezwykle wartościowa. Uczy wrażliwości na bezinteresowną pomoc innym - nawet najmłodsze dzieci.
Uczy jak patrzeć i jak słuchać, żeby zobaczyć i usłyszeć.
Proste, życiowe przykłady pomagają zrozumieć potrzeby innych i pokazują jak można im pomóc.

To pełna humoru i bardzo mądra opowieść.
Myślę, że idealnie sprawdzi się u 5-8-latków.
Bardzo polecam.

Więcej na:

Jeśli nie znacie jeszcze uroczej Cecylki, to już Wam wyjaśniam, kto to taki :-)
Pewnego dnia znalazła przypadkiem stary pamiętnik pewnej Eleonory....
I od tego wszystko się...

• Przeczytane w 2014
  • Z autografem autora
  • Przeczytałam z synkiem
  • Dla dzieci i nie tylko
  • Rodzina

Dodaj cytat z książki Dobre uczynki Cecylki Knedelek