Szafir

Wydawnictwo: Medition
Grace

Pierwsza część trylogii Wybranka. Miasteczko Foxwoods w stanie Connecticut zamieszkują istoty magiczne, żyjące wśród nieświadomych ich odmienności ludzi. Beztroskie życie czarodziejki Dyary Falkon, uczennicy Foxwoods High School, kończy się nagle, wraz z pojawieniem się w szkole nowego ucznia-Jayana Collins΄a i przybyciem do miasteczka czarodzieja Aarona Westa, Dynara okrywa, że żyła dotąd w...

Pierwsza część trylogii Wybranka.

Miasteczko Foxwoods w stanie Connecticut zamieszkują istoty magiczne, żyjące wśród nieświadomych ich odmienności ludzi. Beztroskie życie czarodziejki Dyary Falkon, uczennicy Foxwoods High School, kończy się nagle, wraz z pojawieniem się w szkole nowego ucznia-Jayana Collins΄a i przybyciem do miasteczka czarodzieja Aarona Westa, Dynara okrywa, że żyła dotąd w nieświadomości tego, kim naprawdę jest. Kochająca swoje życie w świecie ludzi musi dojrzeć do misji, jaką ma do odegrania w przyszłości.
Szafir jest barwną opowieścią o przyjaźni, miłości i walce dobra ze złem

źródło opisu: http://www.mediton.pl/

źródło okładki: http://www.mediton.pl/

Paula010203 | 2016-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Książka, którą bardzo szybko przeczytałam, bo w niecałe 3 dni. Ciekawa opowieść o 16-letniej czarodziejce, która ma na imię Dyara.
Czy ta książka jakoś zaskakuje? Nie. Już około 30 strony spodziewałam się tego, jak potoczą się losy głównej bohaterki, jej przyjaciółki Elly i Jayana- chłopaka, który znikąd pojawił się w miasteczku Foxwoods, a razem z nim niewyjaśnione zabójstwa.
Spokojnie może ją przeczytać ten, komu spodobała się saga Zmierzch i lubi fantastyczne historie oraz magię.

redvelvet | 2015-07-26

Książka wciągająca, ale miejscami przewidywalna. Polecam dla fanów fantasy.

Jak dla mnie, ta książka jest strasznym średniakiem z główną bohaterką-merysujką. Nie jest to może źle napisane, jak na te 14-15 lat, ale też nie da się tego czytać bez krwawienia oczu. Jednym słowem - nie polecam.

Liliaa Morgenstern | 2015-05-17

Cudowna książka. Historia miłosna z jej ciemną stroną i mroczną fabułą.

Alex | 2014-12-08

POLECAM KAŻDEMU..
To jest wręcz genialne.. nie mogę się doczekać kolejnej części ale miejmy nadzieje że niedługo ona się pojawi.. (Miasteczko Foxwoods w stanie Connecticut zamieszkują istoty magiczne, żyjące wśród nieświadomych ich odmienności ludzi. Beztroskie życie czarodziejki Dyary Falkon, uczennicy Foxwoods High School, kończy się nagle, wraz z pojawieniem się w szkole nowego ucznia-Jayana Collins΄a... )

Agiee | 2014-11-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Fantasy

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała książka.

Akcja toczy się w miasteczku Foxwoods, gdzie młoda czarodziejka Dyary Fallon wraz ze swoją przyjaciółką Elly uczęszcza do Foxwoods High School. Kłopoty zaczynają się wraz z pojawieniem się nowego ucznia- Jayan, który od razu zawrócił w głowie wszystkim dziewczyną w szkole. Wydaje się, że jest on normalnym chłopakiem, śmiertelnikiem. Tylko dlaczego, gdy tylko Dyary go dotyka odczuwa straszny ból? W mieście zaczynają dziać się złe rzeczy. Ktoś poluje na istoty magiczne. Co z tym ma wspólnego chłopak i co ukrywa mama Elly- Isabel? Jaką ma misje młoda czarodziejka?

-Frosty- | 2014-08-01
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Szafir został napisany przez bardzo młodą autorkę, która jednak sprostała zadaniu i napisała całkiem przyjemną i lekką książkę. W sam raz na wakacje.

Urszula | 2014-06-21

Takie książki po prostu uwielbiam. Są tu wampiry, wiedźmy, czary, tajemnice, magiczne i niewyjaśnione sytuacje. Jest wątek miłosny-zakazana miłość,konflikt,walka na magię. Wszystko to co lubię i polecam innym, którzy również gustują w tematyce magii i wampirów. Czekam na kolejne części.

Dala | 2014-02-24

Książka ogółem dobra, łatwo się czytało, pisana prostym codziennym językiem. Fabuła też niczego sobie, ale chyba jednak poprzestanę na tej części. Choć książka mi się podobała, nie widzę siebie czytającej kolejnych tomów.

tessa75 | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 lutego 2014

Wyobrażacie sobie życie obok wilkołaków, wampirów, czarownic i czarodziejek?
Główna bohaterka "Szafiru" - Dyara, w takim właśnie świecie żyje, ale jest jednocześnie czarodziejką, choć prowadzi na pozór normalne życie szesnastolatki. Różnica polega na tym, że jest nieśmiertelna i potrafi używać magii. Do tej pory jej miejsce zamieszkania, czyli niewielkie amerykańskie miasteczko - Foxwoods wydaje jej się bezpieczne i ciche, ale kiedy wstrząsa nim seria zabójstw na magicznych istotach nic już nie pozostaje takie samo. Czy z przestępstwami ma związek tajemniczy Jayand? Kim jest nowy czarodziej Aaron? Kim tak na prawdę jest Dyara?

"Szafir" jest książką, która niesamowicie wciąga i pochłania czytelnika na kilka dobrych godzin. Jestem pod wrażeniem tego, że dziewczyna w tak młodym wieku(jest z tego samego roku co ja :) ) napisała ciekawą powieść, choć mam wrażenie, że zbyt dużo jest w niej wątków miłosnych, a autorka trochę za bardzo skupia się na związku Dyary i Jayana, jakby tylko i...