Duchy przeszłości

Seria: Mroczna Seria
Wydawnictwo: W.A.B.
Bad Debts
joly_fh

Co łączy morderstwo, miłość do futbolu, stolarstwo, wyścigi konne, dużo długów i złe doświadczenia z alkoholem? Protagonista powieści Petera Temple, John Irish, to facet po przejściach, prowadzący dość zadziwiające życie, aczkolwiek niekoniecznie do niego przywiązany. Po stracie żony Irish topi smutki w alkoholu. Kiedy udaje mu się wyjść na prostą, na automatyczną sekretarkę nagrywa mu się...

Protagonista powieści Petera Temple, John Irish, to facet po przejściach, prowadzący dość zadziwiające życie, aczkolwiek niekoniecznie do niego przywiązany. Po stracie żony Irish topi smutki w alkoholu. Kiedy udaje mu się wyjść na prostą, na automatyczną sekretarkę nagrywa mu się dziwny człowiek, wyraźnie potrzebujący jego pomocy. To Danny McKillop, dawny klient Jacka, skazany za potrącenie dziewczyny ze skutkiem śmiertelnym. Irish oddzwania do mężczyzny następnego dnia, jednakże ten już nie żyje. O Dannym krążą dwie sprzeczne opinie: z jednej strony, to alkoholik, awanturnik i kapuś, z drugiej - przykładny mąż i ojciec. Jak się okazuje, są osoby, które nie wierzą w jego winę, mimo że istniały niepodważalne dowody. Kto zatem mówi prawdę? Wszystko wskazuje na to, że Danny się czegoś obawiał... Czy komuś zależało na tym, by się go pozbyć?

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B.,2013

źródło okładki: www.wab.com.pl

Jolka | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

"Duchy przeszłości" jak dla mnie to lekki kryminał gdzie są pościgi,włamania,morderstwa i ciekawa w sumie fabuła.Gdy tylko autor skupił się tylko na jednym wątku byłoby ok.Niestety dodatkowe intrygi sprawiają,ze książka stała się zbytnio zagmatwana i to mi bardzo przeszkadzało.
Jak na debiutancka powieść Petera Temple to jest ok ale jeszcze dużo brakuje autorowi aby dorównać innym pisarzom.Jak to mówią trening czyni mistrzem .Być może kolejna pozycja będzie o niebo lepsza.

Karolina | 2015-07-15

Mam bardzo mieszane uczucia w stosunku do tej powieści. Sama korupcyjno – polityczno – kryminalna intryga pomyślana jest całkiem nieźle, natomiast wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Główny bohater, John Irish, z zawodu jest adwokatem. Jednak obecnie zajmuje się głównie piciem alkoholu w sporych ilościach i obstawianiem koni na wyścigach. Aby trochę dorobić, pomaga w zakładzie meblarskim. Kiedyś był wziętym prawnikiem, ale wszystko zmieniło się, gdy dwa lata temu jeden z jego niezadowolonych klientów kryminalistów zastrzelił jego żonę w zemście za to, że Irishowi nie udało się wywalczyć jego uniewinnienia i delikwent trafił za kratki. Od tej pory zdecydowanie się stoczył i wycofał z praktyki zawodowej.

Pewnego dnia odsłuchuje nagranie na swojej automatycznej sekretarce. Jeden z jego byłych klientów wyznaje mu, że ktoś nastaje na jego życie, prosi Johna o spotkanie. Niestety, adwokat za późno decyduje się zadziałać – okazuje się, że jego klient został zastrzelony. Tylko...

Abigail | 2015-02-19
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 19 lutego 2015

Ogólnie, książka interesująca i trzymająca w napięciu. Wielowątkowa intryga ciekawie skonstruowana, ale miejscami zbyt zagmatwana. Dobra dla osób, które się znają na mechanizmach handlu nieruchomościami. Sceny intymne niestety pokazane w sposób sztampowy i banalny.

Arleta | 2014-04-24
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Akcja troszkę się na początku wlecze i rozmazuje, ale nie żałuję czasu spędzonego z tą książką.

wild_child99 | 2015-10-10
Przeczytana: 03 września 2015

Pierwsze kilka stron wywarło na mnie duże wrażenie. Jednak dalsza część nieco mnie rozczarowała. Mimo tego akcja zasługuje na pochwałę. Problemem w czytaniu była dla mnie skomplikowana fabuła, która sprawiła, że w niektórych momentach można było się zgubić przez co ciężej zrozumieć opisane wydarzenia.

Olciak | 2015-09-28
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

fajna książka. choć nie przepadam za kryminałami, jednak ta lektura mi się spodobała.

elisabeth | 2017-11-08
edyta_gora | 2017-11-05