Toskańska trattoria

Wydawnictwo: Bukowy Las
literatura kobieca, włochy, italia
literatura piękna
kropka26

Utalentowana szefowa kuchni, Georgia Gray, ma wszystko, czego pragnie kobieta zaraz po trzydziestce: pracę w jednej z najlepszych restauracji na Manhattanie; piękne i mądre przyjaciółki, na które zawsze może liczyć; oraz zaręczynowy pierścionek z brylantem. Przyszłej pannie młodej wszystko się układa aż do dnia, gdy druzgocąca recenzja restauracji, w której pracuje, niszczy jej reputację. Na...

w której pracuje, niszczy jej reputację. Na dodatek świetnie zapowiadający się narzeczony nagle odwołuje ślub.
Zrozpaczona Georgia ucieka na włoską prowincję,
gdzie doskonali swoje umiejętności w toskańskiej trattorii. Bohaterka powoli odżywa po przejściach, korzystając
z dobrodziejstw Toskanii: doskonałego wina, pysznych serów, błękitnego nieba oraz towarzystwa pociągającego Gianniego – eksperta w winnicy oraz w sypialni. Georgia otrzymuje też ofertę, dzięki której mogłaby zostać we Włoszech i tam zrobić karierę. Tylko czemu się waha? Na co, poza miłością i Italią, ma jeszcze apetyt?

źródło opisu: http://bukowylas.pl/content/ksiazka/toskańska-trattoria

źródło okładki: http://bukowylas.pl/content/ksiazka/toskańska-trattoria

Pani-Sowa | 2018-09-27

Giorgia Gray miała wszystko: wziętego narzeczonego-prawnika, pracę w restauracji Marca, której była doskonałą szefową, świetne przyjaciółki, ukochanego psa i swoiste rytuały życia codziennego, które sprawiały, że chwile smakowały inaczej. Nagle wszystko prysło: ukochany Glenn, jak się okazało kokainista, zerwał zaręczyny, a najgorsza recenzja świata uniemożliwiła jej karierę (wszystkiemu winny właściciel restauracji, który nie umiał utrzymać w ryzach swego odpinającego się rozporka). Nie pomagali też rodzice, zwłaszcza matka, którą mało obchodziła ambicja córki, a która wolała wspominać fantastycznego, niedoszłego zięcia. Wyjazd do Włoch i nowy, lepszy początek? Dlaczego nie! Zwłaszcza, że po zażyciu tabletek na kaca (tuż przed wielkim otwarciem trattorii Dia, w której zatrudniła bohaterkę zaprzyjaźniona właścicielka kilku restauracji w Toskanii) o nieprzypadkowej nazwie Szczęśliwe Dni wszystko zaczęło się układać. Georgia w ciągu kilku dni zaprzyjaźniła się z wcześniej...

Pauu La | 2016-06-24
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Książka nie jest wybitna, ale jeśli ktoś lubi te klimaty na pewno będzie usatysfakcjonowany. Jest to książka w stylu "American Dream"!

Honoo69 | 2016-01-14
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Całkiem fajna książka, ale bez rewelacji. Fabuła dość pospolita i przewidywalna. Momentami sie nudziłam. Z braku laku i innych, ciekawszych książek można przeczytać.

tajemniczeksiazki | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Georgia Gray to trzydziestoletnia szefowa kuchni w jednej z nowojorskich restauracji. Oprócz prestiżowej i dobrze płatnej pracy posiada jeszcze (a raczej przede wszystkim) narzeczonego, niejakiego Glenna, dobrze zapowiadającego się prawnika.
Ta dwójka szczęśliwców wiedzie spokojne i zwyczajne życie, korzystając z niego ile się da.
Wydawać by się więc mogło, że już więcej im nie potrzeba. A jednak - coś zaczyna się psuć, zmieniając życie Georgie o 180 stopni i to dosłownie w sześć godzin...

Jenny Nelson to amerykańska dziennikarka, mieszkająca wraz z rodziną w Millboork, niedaleko Nowego Jorku. Jest rozpoznawalna dzięki pracy redaktorki i producentki m.in.dla Vogue.com , czy iStyle.com. "Toskańska trattoria" to jej debiutancka powieść.

Główną bohaterką owej powieści jest trzydziestoletnia Georgia Gray. Od dzieciństwa jej wielką pasją i fascynacją było gotowanie, które nigdy nie uważała za konieczność, lecz był to dla niej swoisty proces tworzenia.
Dzięki spadkowi...

Monika-Katarzyna | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Senne toskańskie wzgórza, pyszne czerwone wino, mnogość sezonowych smaków prosto z włoskich prowincji i perypetie sercowe. Całkiem udana mieszanka. Miło spędziłam czas z tą książką, choć brakowało mi w niej jakiegoś… zaskoczenia. Nie jest to literatura wyższych lotów, ale czy musi być? Absolutnie.
Polecam osobom, które mają sentyment do Włoch, dobrego jedzenia i picia oraz... nie wiedzą co chcą w życiu robić.

Sławka | 2015-08-25

W sam raz na lato. Szybko sie czyta i szybko zapomina.

GoSiUnIaaa113 | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

Miałam już kiedyś do czynienia z podobną literaturą, zawierała w sobie wiele uroku. Jednak tej powieści daleko do literackiego wdzięku.
Prosta, przewidywalna aż do bólu, bez polotu, napisana utartym schematem.
Jeśli ktoś nie ma co zrobić z wolnym popołudniem to nadaje się w sam raz.

książek: 1909
Grażyna | 2015-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2015

Parafrazując:"pisać każdy może"tylko po co?!!!

Muminka | 2014-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 października 2014

dzieje Georgii Gray są miłą przygodą na letnie dni, ale i w jesienne wieczory umilą czytelnikom życie, szczególnie te fragmenty traktujące o gorących i pięknych Włoszech. Utalentowana szefowa kuchni ma chrapkę na prestiżowe stanowisko i może własny program kulinarny. Na razie pracuje u Marco i wizyta znanej pani krytyk kulinarnej może być przepustką do wyższych sfer. Choć liczyła na trzy widelce, dostała najmarniejsze pół. A czemu? Gdyż obleśny właściciel restauracji, Marco, uwiódł i porzucił jedyną córkę pani Mercedes. Z zemsty ośmieszyła ona całą restaurację i nie zostawiła suchej nitki na Georgii. Menedżer, Bernard, musi ją wyrzucić. Z dnia na dzień traci ona też niewiernego narzeczonego prawnika Glenna. Rusza na okres letni do Toskanii, do dawnej szefowej która otwiera właśnie trattorię i oferuje jej miejsce w zespole. Claudia jest jej bardzo życzliwa, ale Georgia staje się ledwie zastępczynią szefa kuchni, Bruno, co nie przypada jej do gustu. Mimo przeciwności potrafi uznać...

Ataga | 2014-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Marzenia potrafią wywrócić nasze życie do góry nogami. Niekiedy udaje nam się wszystko złożyć w jedną całość, a niekiedy tracimy gdzieś sens tego co zamierzaliśmy zrobić.

Georgia - szefowa kuchni z marzeniem o własnej restauracji i gigantycznym brylancie na palcu to kobieta, której życie spłatało figla i postanowiło odwrócić się od niej plecami. Wszystkie katastrofy spadły na nią jak grom z jasnego nieba i to w odstępie kilku godzin. Dzięki swojemu szefowi straciła pracę, jej narzeczonemu kokainiście odwidział się ślub i na dodatek pamiętna recenzja nie zostawiła zbyt dobrego wrażenia o jej umiejętnościach kulinarnych.
Czy po takich kataklizmach można się podnieść i spróbować jeszcze raz? Oczywiście, że tak. Georgia nie należy bowiem do kobiet, które poddają się bez walki. Jak potoczyły się jej losy po wielkim powrocie? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Książka "Toskańska trattoria" to uczta dla zmysłów i podniebienia. Jest w niej zawarte tyle wspaniałych potraw, że aż głowa...