Unika. Sekretny rozdział

Cykl: Unika
Wydawnictwo: Damidos
raven

Trzecia część sagi o Unice: sekretny rozdział, odsłaniający tajemnice i opowiadający o dramacie, który dał początek historii – dwanaście i pół tysiąca lat temu. Dramatyczna historia kierowana przez nieubłagany los. Miłość, śmierć, cierpienie i odwaga mieszają się i obejmują władzę nad duszami, a kiedy to, co nieuniknione, staje się tragedią, w ostatnich łzach przegląda się pierwsza iskra...

Dramatyczna historia kierowana przez nieubłagany los. Miłość, śmierć, cierpienie i odwaga mieszają się i obejmują władzę nad duszami, a kiedy to, co nieuniknione, staje się tragedią, w ostatnich łzach przegląda się pierwsza iskra nowego marzenia.

źródło opisu: http://biblioteka.gorakalwaria.pl/

źródło okładki: http://biblioteka.gorakalwaria.pl/

Katarzyna | 2016-10-04
Przeczytana: 03 października 2016

To... się nawet da czytać!
Nie jest to może jakaś wyszukana literatura przekazująca górnolotne myśli, ale mimo wszystko jestem pod ogromnym wrażeniem różnicy poziomów między pierwszą i drugą, a trzecią częścią. Owszem, zdarzają się zgrzyty, dziwne zdania i określenia, ale jest ich nieporównywalnie mniej. Prawie da się to czytać bez ołówka do pisania złośliwych notatek. Unika dalej jest idealna, ale już nie irytuje tak jak na początku. Ba, tutaj da się ją lubić, bo nie jest cały czas bohaterska, nieomylna i wspaniała. Teraz czasami jest krucha, delikatna i potrzebuje ochrony. Stała się bardziej realna ze swoimi rozterkami, niepewnością i smutkami. W końcu też jasno określono jej funkcję w Sefirze.
Do tego pojawiły się dość fajne rozwiązania fabularne. W poprzednich tomach one też się zdarzały, ale niestety były przytłoczone przez zły styl i dlatego nie mogły się dobrze przebić. Tym bardziej jest mi smutno, że ktoś puścił do druku poprzednie części, bez uprzedniego popracowania nad...

onyks | 2017-09-13
Przeczytana: 05 września 2017
sayone | 2016-11-13
Ambroz | 2016-09-12
CórkaKsiążek | 2016-08-17
Shy | 2016-05-18
Michał Stachura | 2016-05-03
ola1318 | 2016-02-07
Na półkach: Przeczytane, Takie se ;-)
Karo | 2015-12-28
Przeczytana: czerwiec 2015