Płomień nocy

Wydawnictwo: Jaguar
Die Flamme der Nacht
Grim, Gargulce, Innoświat
Petit Elle

Tajemnicza mgła nawiedza ziemię. Tam, gdzie okryje miasto, ludzie zapadają w głęboki sen, chwilę poźniej znikają bez śladu. Mia i Gargulec Grim wpadli na trop tego dziwnego zjawiska. Nie mają pojęcia, że wkrótce czeka ich o wiele większe zagrożenie niż los zaginionych.

źródło opisu: http://www.gesa-schwartz.de/buch.aspx?Buch=Grim_III

źródło okładki: http://www.gesa-schwartz.de/buch.aspx?Buch=Grim_III

KasiaM | 2017-09-04
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 04 września 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po raz trzeci Grim ociera się o niebezpieczeństwa świata. I po raz kolejny przemierza różne miejsca, żeby mu się wszystko udało. Nie mogę odmówić tej książce akcji. Zaczyna się już w pierwszym rozdziale. Niestety czytelnik po pewnym czasie zaczyna się gubić. Opisy ciągną się w nieskończoność. Ostatnia walka Grima z Verusem jest za długa i szczerze czytałam już wtedy z przymusu. Seria Grim nie jest zła. Pierwsza część naprawdę mi się podobała. Autorka stworzyła całkowicie nowy świat. Widać, że ma wielką wyobraźnię i życzę jej w przyszłości samych sukcesów.

SayuriArtanis | 2017-02-15

Kolejna część przygód Grima i Mii i kolejna pozycja obowiązkowa w mojej biblioteczce. Po raz kolejny się nie zawiodłam, jak zwykle bohaterka potrafiła w sposób ciekawy i wciągający opisać wydarzenia jakie rozegrały się w świecie naszego Gargulca. Nie da się jednak ukryć tego, że jest to kalka z poprzednich części. Zaczyna dziać się coś złego, okazuje się, że dawne zło zagraża światu i nasza para głównych bohaterów z pomocą ich przyjaciół rusza na ratunek. Tak jest również i w tym przypadku, nad Paryżem zaczyna pojawiac się mgła, ludzie, którzy się z nią zetknęli zasypiają, a potem znikają. Okazuje się, że dawny wróg Grima próbuje przejąć władzę. Mimo tej powótrki z historii książka jest napisana w taki sposób, że nawet się tego nie zauważa i brnie sie przez wszsytkie stronnice z zapartym tchem śledząc przygody bohaterów. Dla niektórych czytelników problemem może być, zbyt wielka liczba kolejnych przygów, jedna się końcy, a nastepna zaczyna i w sumie zawsze coś naszym bohaterom...

Cookie | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, Wampiry

Podobnie jak w dwóch poprzednich częściach, akcja zaczyna się natychmiast po przeczytaniu pierwszego rozdziału. Spotykamy tych samych bohaterów, chociaż w świeżych opisach. Tym razem, głównym wątkiem jest tajemnicza mgła, która panoszy się po Paryżu i usypia ludzi, którzy następnie znikają. Potem wątek ciągnie się, dopóki dopóty nasi bohaterowie nie pokonają głównego złego, który za tym stoi.
Lubię fantasy w czystej postaci i tylko dlatego ta powieść mi się podoba. Nawet bardzo. Ogromnym plusem są fantastyczni bohaterowie. Jest ich tak wielu i mają różne charaktery, że każdy znalazłby swojego ulubieńca. Zdecydowanie lubię opisy w tej książce. Są szczegółowe, zawsze przedstawiają istotę rzeczy. Są również realistyczne, nie kryją brzydoty, maskując ją na siłę wyciąganiem zalet. Z drugiej jednak strony, czasami jest ich zbyt wiele i autorka zawala nas nimi, wręcz zanudzając. Chociaż największym minusem jest właściwie rozległość tego opasłego tomiska. Żeby nie zrozumieć mnie źle - nie...

atka_ren | 2016-09-17
Przeczytana: wrzesień 2016

Po poprzedniej części zmusiłam się żeby dobrnąć do końca, bo nadmiar błędów, nieścisłości w fabule i coraz bardziej legendarne czary znudziły mnie już w połowie książki. Niestety zamknięcie trylogii w tych kwestiach niewiele się różni od poprzedniego tomu - unikatowych i niezwykłych sytuacji i miesc jest tu tak wiele, że żadna z nich nie jest na tyle wyjątkowa by czytelnik poczuł różnicę. Do tego główny bohater, na którym oczywiście muszą się skupiać wszystkie moce i niezwykłości świata i pseudo wątek miłosny dodany przez autorkę chyba całkowicie na siłę. No i te nawarstwiające się opisy, które już na wczesnym etapie książki brzmią jak wydumany bełkot... (welony, welony wszędzie) Długo mogłabym pisać. Wielki żal, że dobry pomysł na oryginalny świat został zmarnowany, a trzecia część niniejszej serii tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że autorka nie miała ani dobrych doradców, ani redaktorów.