Bogowie i wojownicy. Osobni

Okładka książki Bogowie i wojownicy. Osobni Michelle Paver
Okładka książki Bogowie i wojownicy. Osobni
Michelle Paver Wydawnictwo: Wilga Cykl: Bogowie i wojownicy (tom 1) fantasy, science fiction
Bogowie i wojownicy (tom 1)
Gods and Warriors. The Outsiders
Wilga
2015-09-09
2013-07-17
2012-08-28
Małgorzata Koczańska
epoka brązu wydawnictwo Uroboros powieść angielska literatura angielska

Wspaniała powieść przygodowa zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Klimat wielkiej przygody, w epoce brązu aż się wylewa. Jedyne co może przeszkadzać to pewna dziecinność i przypadkowość niektórych scen. Bohaterami są dwunastoletnie dzieciaki, którym udaje się całkiem skutecznie uciekać przed wyszkolonymi wojownikami. Ale jeśli na to przymknie się oko to książkę czyta się świetnie.

Fantastyczne! Oczarowała mnie atmosfera lektury, surowość i prawdziwość z nikłym płomieniem nadziei. Historia o przetrwaniu, ukazana z perspektywy wielu osób i zwierzęcia, którego dobre serce i inteligencja przewyższają poziomem ludzki umysł i uczucia. Autorka pozostawia różne kwestie do głębszej refleksji, trzyma w napięciu, manipuluje naszym sposobem myślenia, wciąż wprowadzając element niepewności i niepokoju, co pozwala poczuć nam to, co przeżywają bohaterowie powieści. W końcu ich świat właśnie taki jest- pierwotne zasady mieszają się z poczuciem honoru i lojalności, nic nie jest takie, jakie mogłoby się wpierw wydawać. Ciągły lęk i ucieczka. Polecam gorąco dla tych, którym znudziły się romanse wampirów i którzy pragną przez chwilę oderwać się od naszej rzeczywistości i zanurzyć się w uniwersum Epoki Brązu, kiedy naradzali się bogowie olimpijscy, znani nam z mitów, tu- ukazani z zupełnie innej strony, ukrycia pod pseduonimami Bogini, czy Ziemiotrzęścy... Odgadniecie, o kim mowa?

Całkiem przyjemna lektura, którą pewnie doceniłabym bardziej gdybym była młodsza. Jest całkiem ciekawa, ale odczuwa się, że przeznaczona dla młodych czytelników. Poszukującym zapierającej dech w piersiach przygodowo-fantastycznej lektury polecam jednak szukać dalej.

Mało co z niej pamiętam, ale polecam, bo następne części są niesamowite.

W sumie wydawnictwo zafundowało sobie strzał w stopę. Premiera pierwszego tomu 2013 roku, a drugi dopiero w 2015. Ilu czytelników przez tyle czas by pamiętało o serii?
Wersja angielska jest wydawana skrupulatnie co rok.

Mało co z niej pamiętam, ale polecam, bo następne części są niesamowite.

Wersja angielska jest wydawana skrupulatnie co rok.

Zabierałam się za przeczytanie tej książki kilka razy, ale z nie najlepszym skutkiem.
Wreszcie ją skończyłam i powiem szczerze, że szału nie było. Pomysł na książkę jest całkiem ciekawy, jednak nie jest do końca dobrze wykorzystany. Niektóre sceny były zbędne, gdyż sprawiły u mnie tylko odruch obrzydzenia, a niektóre zaś ciągnęły się w nieskończoność i czasami po prostu miałam ochotę pominąć jedną stronę czy dwie.

Książka jest świetna. Polecam ją każdemu, kto lubi przygody, poznawanie nowych miejsc, kultur a nawet czarów.Książka ma swój tajemniczy, a momentami mroczny klimat. Opowieść o Hylasie chłopcu z gór jest on Osobnym.Kruki zaczynają ścigać Osobnych czy Hylasowi i jego siostrze Issi uda się uciec wojownikom? Jaką rolę odegra Duch? Kim jest Pirra? Tego dowiecie się w świetnej książce Michelle Paver "Bogowie i Wojownicy". Już zabieram się za kolejną część tego cyklu :)

Przez dużą część książki było nudno, ale na szczęście pod koniec zrobiło się ciekawiej.

Świetna książka! Pozwala nam spojrzeć inaczej na świat i przekazuje nam ogromny zasób wiedzy o tamtejszych czasach. Nie mogłam się od niej oderwać.

fajna

fajna

Pierwsza książka i ostatnia zakupiono w przypływie chwili po okładce. Lektura przyjemna i prosta przy której bawiłem się średnio.

• Michelle Paver

Dodaj cytat z książki Bogowie i wojownicy. Osobni