Ten trzeci

Tłumaczenie: Anna Just, Tomasz Stożek
Cykl: Lena ze Słonecznego Wzgórza (tom 30)
Wydawnictwo: Edipresse
Rosen voller Donen/Wenn die Leidenschaft erwacht...
romans saga niemiecka
Amanda

Oparła się i zamknęła oczy. Źle spała tej nocy i zmęczenie dawało teraz o sobie znać. Zapięła pasy, stewardesa zaczęła udzielać pierwszych instrukcji i przywitała pasażerów na pokładzie samolotu. - Pardon - usłyszała nagle. Już raz przeżyła podobną historię, kiedy w ostatnim momencie ktoś zajął miejsce obok niej. Wtedy był to energiczny pan Andre Humblet, sprzedawca alkoholi, z którym...

- Pardon - usłyszała nagle.
Już raz przeżyła podobną historię, kiedy w ostatnim momencie ktoś zajął miejsce obok niej. Wtedy był to energiczny pan Andre Humblet, sprzedawca alkoholi, z którym dzisiaj robi świetne onteresy. Czy tym razem też usiadł obok niej ktoś jego pokroju pana Humbleta?
"To byłoby dość zabawne", pomyślała.
Otworzyła oczy i spojrzała w bok. Nie, to niemożliwe! Wpatrywała się w mężczyznę, który usiadł obok niej. To nie fatamorgana! Obok niej siedział Gregor Olsen!

Lena ma niespełna trzydzieści lat i właśnie odziedziczyła po ojcu malowniczo położoną wiejską posiadłość.Mimo wahania decyduje się na porzucenie dotychczasowego życia i ucieczkę z dużego miasta. To, co zastaje po przyjeździe na Słoneczne Wzgórze, okazuje się dużo piękniejsze niż we wspomnieniach. Sielski krajobraz z bujną,pełną barwnego przepychu roślinnością, oplatająca turkusowe oczka jezior, przywołuje wspomnienia o miłości, którą przeżyła tu jako młoda dziewczyna. Musi jednak stawić czoła codzienności i zdecydować o przyszłości tego pięknego miejsca. Czeka ją wiele trudnych wyzwać, ale osłodzi je niespodziewane, gorące uczucie.

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie