Spacer w parku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
A Walk in the Park
miłość, życie, romans, śmierć
joly_fh

Po kilkunastu latach Lara Carson wraca do rodzinnego Bath na pogrzeb ojca. Nie dotknęła jej ta śmierć – relacje z ojcem nigdy nie były łatwe. To przez niego jako szesnastolatka uciekła z domu. Będzie musiała jednak do niego wrócić – ku zaskoczeniu wszystkich okazuje się, że rodzinny dom w testamencie przepisany jest właśnie na nią. Lara postanawia w nim zamieszkać razem z nastoletnią córką Gigi. Powraca też do swoich dawnych miejsc. Spotyka najlepszą przyjaciółkę, która wkrótce wyjdzie za mąż, i byłego chłopaka, swoją dawną miłość… Spacer w parku to zabawna i wzruszająca opowieść o tym, co w życiu jest najważniejsze.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

Książkowa-Fantazja | 2014-07-01
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Park to miejsce, gdzie zawsze chętnie się udaje, czy to pieszo na spacer, czy też na przejażdżkę rowerem. Szczególnie teraz, gdy świeci słońce, a w koło jest tyle zieleni. Lubię wtedy przycupnąć sobie na ławeczce i delektować się dobrą lekturą i widokami przyrody. "Spacer w parku" może także skrywać o wiele więcej doznań, a takich atrakcji postanowiła dostarczyć, dotąd nieznana w Polsce, angielska pisarka.

Jiil Mansell to niekwestionowana gwiazda wśród autorek powieści romantycznych. W wielkiej Brytanii każda z jej książek trafiła na listy bestsellerów. W Polsce do tej pory ukazało się jej sześć powieści, m.in. "Gotowe na wszystko", "Kiedy myślę o tobie", "Niemoralna oferta", "Nie traćmy ani chwili", cz też "To tylko plotki".

Główna bohaterka Lara Carson przyjeżdża na pogrzeb ojca do rodzinnego miasteczka - Bath. Jej relacje z ojcem nie były dobre, gdyż wyrzucił ją z domu, gdy miała zaledwie 16 lat. Była wtedy w ciąży, lecz nikt o tym wówczas nie wiedział. Dlatego Lara doznaje...

Natalia | 2013-11-18
Przeczytana: 11 listopada 2013

Mieszkałam kiedyś w pobliżu parku - niezbyt dużego, raczej z gatunku takich, do którego ludzie częściej chodzą z psami niż samotnie, aby się zrelaksować, przysiąść na ławce i zatopić się w lekturze książki lub zwyczajnie posłuchać śpiewu ptaków. Sama nie udawałam się tam w tym celu, bo mając lat dziewięć czy też dziesięć, o czytaniu nie lubiłam nawet myśleć. Zabawne, jak to wszystko się zmienia... Tak czy siak, w parku bywałam właściwie codziennie - przeważnie ze znajomymi, wyprowadzając czyjeś psy, jeżdżąc na rolkach albo na rowerze. Nie myślałam wtedy jeszcze takimi kategoriami, ale teraz, próbując przywołać wspomnienia, dochodzę do wniosku, że lubiłam ten park chyba właśnie za klimat - ten spokój, wszechobecną zieleń, drzewo, po którym uwielbiałam się wspinać, mnóstwo liści opadających w październiku, widok z pagórka, który ktoś kiedyś nazwał "Górką Śmierci" i tak się już przyjęło. Mamy teraz piękną, złotą jesień i tak sobie myślę, że chętnie przejechałabym pół miasta, by...

wiejskifilozof | 2016-12-30

Książkę kupiłem za 6 zł,na wyprzedaży księgarnia w moim mieście.
Oferuje takie ceny,kupiłem i zaczęłam jakiś czas po zakupie czytać.
Historia powrotu córki do domu,na pogrzeb ojca,a kobiecie towarzyszy jej córka lat 18.
Autorka fajnie opisuje angielską społeczność,historia prosta i może nie ambitna.
Ale dająca dużo radości.

Liza | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Lara niczym marnotrawna córka wraca do rodzinnego miasta na pogrzeb swojego ojca po kilkunastu latach zerwania z przeszłością. Jednak nie czuje żalu i nie zostaje ciepło przyjęta przez macochę. Za to spotyka po kilku latach swoją przyjaciółkę Eve.

„To naprawdę ty.”

Szczęśliwa Eve opowiada o swoim nadchodzącym ślubie. Jednak w tym dniu coś niszczy idealną ceremonię, a Eve staje się uciekającą panną młodą i wtedy potrzebuje przyjaciółki. Zaś Lara nie jest przygotowana na spotkanie swojej dawnej miłości, którą a propos obserwowała z daleka przez te lata.

„Spacer w parku” opowiada z lekkością i z iskierką humoru o ważnych sprawach: o miłości, przyjaźni, poczuciu, że kogoś się ma; o wzajemnych ranieniu; o byciu silną, gdy emocje biorą górę. Ukazuje, że życie serwuje niespodzianki, czasem kłopotliwe, czasem dające nadzieję. Na łamach powieści pojawia się sporo różnorodnych, charakterystycznych postaci: Flynn, który próbuje odnaleźć się w roli ojca; bogaty raper filmujący mieszkańców....

Versatile | 2014-01-24
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Obecnie nastoletnie dziewczyny w ciąży nie są żadnym szczególnym zjawiskiem. Wydaje mi się, że większość z nas ma w swoim otoczeniu przynajmniej jedną taką nastolatkę, która pomimo młodego wieku odgrywa już rolę mamy. Kiedyś natomiast takie sytuacje były raczej rzadko spotykane, dlatego więc Lara Carson po osiemnastu latach nieobecności niechętnie wraca do rodzinnego miasta Bath. Bohaterka nie chce mieć nic wspólnego z miejscowością, w której nie przytrafiło się jej nic dobrego i nie podoba jej się myśl o konfrontacji ze starymi znajomymi. Jednak namowy jej córki przyczyniają się do tego, że kobieta decyduje się zamieszkać w odziedziczonym po śmierci ojca domu.

“Spacer w parku” to jedna z nielicznych książek, która pomimo dość typowej i raczej niewymyślnej fabuły niesamowicie mnie wciągnęła. Przeczytanie całej powieści zajęło mi zaledwie półtora dnia, a jestem przekonana, że gdyby nie fakt, że miałam jednego popołudnia wiele spraw do załatwienia, to lektura tego utworu zajęłaby mi...

Kasiek | 2014-10-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 października 2014

Książka może niezbyt ambitna, ale jakże przyjemnie się ją czyta. Ciepła, lekka, zawiera wiele wątków, co nie pozwala się nudzić. Jest dość długa, ale szybko się ją czyta.

tessa | 2013-12-14
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: grudzień 2013

Sympatyczna, optymistyczna i zabawna książka. Pomimo dość sporej ilości stron, czyta się błyskawicznie. Przyjemny język. Polecam wszystkim (w domyśle raczej kobietom ;) szukającym odprężenia, szczególnie po cięższej lekturze.

Jarka | 2013-12-03
Przeczytana: 26 listopada 2013

Spacer w parku to kolejna obyczajowa historia autorstwa Jill Mansell, która ostatnio pojawiła się na naszym rynku. Moment premiery wybrano według mnie idealnie. Nieuchronnie zbliżające się Święta powodują bowiem zagęszczenie ludności w rejonach około i wewnątrz sklepowych, czyli również w księgarniach. A kto z nas nie ma w rodzinie chociaż jednej kobiety zaczytującej się w babskich historiach?

Nowa powieść p. Mansell jest przyjemna i lekka tak, jak stylistyka okładki, którą posiada. Główną bohaterką jest w niej Lara, kobieta która po latach wraca w rodzinne strony i musi skonfrontować się ze swoją przeszłością oraz niedokończonymi sprawami. Nie jest to dla niej łatwe, gdyż kilkanaście lat wcześniej wyrzucona z domu, nie pożegnawszy się z kimkolwiek uciekła do swej ciotki i zerwała ze wszystkimi kontakt. Dopiero śmierć ojca i odziedziczony w tajemniczych okolicznościach dom sprowadzają Larę z powrotem, a co z tym się wiąże zmuszają do udzielenia wyjaśnień.
Kobieta nie wraca jednak...

ewa | 2013-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2013

Dowcipna i lekka powieść obyczajowa, idealna na jesienne wieczory.
Jest nieco przewidywalna, ale za to ma bardzo przyjemny, ciepły klimat.

beatka18 | 2014-02-16

rewelacyjna ksiązka co tu dużo pisać, aż mi było szkoda że skończyłam ją czytać że nie ma więcej książek tej autorki