Wszystko pokonam

Ma voitan kaikki
literatura fińska
kajkosz

Maura | 2017-03-15

Ostatnim razem wybrałam się do biblioteki z postanowieniem wypożyczenia jakiejś zapomnianej, starej książki wciśniętej w kąt. Natrafiłam na powieść ,,Wszystko pokonam'' I ją wypożyczyłam.
Nie zawiodłam się. W bardzo umiejętny sposób przedstawiono tam poruszającą historię chłopca, który utracie nóg pod kołami pociągu usiłuję odnaleźć się w nowej sytuacji. A nie jest to wcale łatwe, w szkole niektórzy koledzy wyśmiewają się z Rista, nauczycielka stara się być dla niego dobra, ale chłopak nie jest zadowolony. Nie chce się wyróżniać.
Jednak Risto się nie poddaje. Dzięki przychylnym ludziom zaczyna wierzyć, że nie od nóg zależy sukces. Zaczyna wierzyć, że wszystko pokona.

Cyntia | 2018-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2018