7 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Lapsuuteni
literatura fińska
literatura piękna
lalaith

Ostatnia powieść Pekkanena, "Moje dzieciństwo", stanowi jedno z jego ważniejszych osiągnięć literackich. W tej autobiograficznej opowieści — napisanej z ujmującą prostotą i autentyzmem — kreśli sugestywny obraz pierwszych szesnastu lat swego dzieciństwa i młodości. Książka stanowi rzetelny portret pisarza i środowiska robotniczego. Zawarł w niej jednak nie tylko realistyczną prezentację tragicznego dzieciństwa, lecz przede wszystkim głębokie przekonanie o wartości życia i wiarę w człowieka.

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 1976

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

digsa | 2014-10-18

prawdziwa. wzruszająca. cholernie nostalgiczna.