Statek szaleńców

Wydawnictwo: Czytelnik
Ship of fools
satyra
blackladybird6

Akcja powieści toczy się w 1933 roku podczas rejsu niemieckiego transatlantyku z Meksyku do Hamburga. Pasażerowie statku reprezentują przedwojenne społeczeństwo. Wśród podróżnych są zarówno Żydzi, jak i sympatycy dochodzącego w tym czasie do władzy Hitlera. Na pokładzie płyną razem bogacze, robotnicy, arystokraci, przedsiębiorcy i artyści. Beztroski z pozoru rejs zwiastuje mającą nadejść za kilka lat tragedię

tongueinaspic | 2015-06-16
książek: 1948
Komaga | 2018-05-23
san590 | 2018-05-15
Dziesięć najlepszych książek według Stephena Kinga

Czytaj cztery godziny dziennie i pisz cztery godziny dziennie. Jeśli nie masz na to czasu, to nie oczekuj, że będziesz dobrym pisarzem – stwierdził kiedyś Stephen King. I żeby nie być gołosłownym, sporządził właśnie listę swoich dziesięciu ulubionych lektur. Wśród nich są m.in. „Władca much” Williama Goldinga i „Krwawy południk” Cormaca McCarthy'ego.