Współczesna czarownica, czyli szatańska sztuka uwodzenia

Okładka książki Współczesna czarownica, czyli szatańska sztuka uwodzenia Anton Szandor LaVey
Okładka książki Współczesna czarownica, czyli szatańska sztuka uwodzenia
Anton Szandor LaVey Wydawnictwo: Okultura Seria: Transgresje ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Transgresje
The Satanic Witch
Okultura
2002-01-01
2002-01-01
8388922025
Dariusz Misiuna, Justyna Bekesińska

Jezyk nie do konca odpowiadal moim oczekiwaniom (byl strasznie prosty).
Niestety znajduje sie tez jeden blad na temat berserkow. Autor uzywa przykladu ktory jest kompletna fikcja, na ktora nie mamy zadnych dowodow historycznych. A mianowicie twierdzi ze ich ''grozny'' wyglad zawdzieczali przebraniem sie za wilki. Jako osoba interesujaca sie skandynawia, zakulo mnie to w oczy. Niemniej jednak uwazam ze przekaz sam w sobie jest ciekawy pomimo braku wiedzy ogolnej autora. Przecietna lektura

Jezyk nie do konca odpowiadal moim oczekiwaniom (byl strasznie prosty).

Dla kobiet, które chcą stworzyć szczęśliwy związek. Każda mądra pani o tym wie ;)

Szkoda czasu i pieniędzy. Nic ta książka nie wnosi. Nic nie wyjaśnia. Niczego nie uczy. Totalny bełkot o niczym.

Moim zdaniem warta uwagi. Skłoniła mnie do zwrócenia uwagi na pewne rzeczy i przemyślenia pewnych kwestii, ale zdaje sobie sprawę, że opinie na temat tej książki są bardzo skrajne. Jest sporo rzeczy, które niby każdy wie, ale jakoś na co dzień o nich zapomina i są też bardzo proste rzeczy, na które do tej pory nawet nie zwracało się uwagi, a tu się okazuję, że mają one jednak dużo większe znaczenie już się powszechnie uważa. Jednak moim zdaniem ta książka jest bardziej o psychologii i tym jak działa człowiek oraz co nim kieruje, chociaż nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę niż o magii.

Książkę przeglądałam u kolegi okultysty i po pobieżnym przekartkowaniu miałam ochotę rzucić tym "dziełem" o ścianę. Oto prawdy objawione, które raczył nam przekazać pan LaVey.
-kobieta kobiecie wrogiem
-możesz przyjaźnić się tylko z kobietami, które traktujesz jak podwładne
-mężczyźni wśród mężczyzn się rozwijają, natomiast grupy złożone z kobiet-nie
-masz nosić pończoszki, bo chopy lubio
-masz nosić szpilki, bo chopy lubio
-masz nosić kiecki dwa numery za małe, bo, uwaga, chopy lubio (sam pan w tym popylaj, panie LaVey, powodzenia!)
-samochód jest odzwierciedleniem osobowości mężczyzny (niespodzianka, ale kobiety też mają osobowości i też miewają samochody!!!)
-"odbijanie" żonatych panów to w sumie fajna zabawa, a żona gupia, bo nie zna czarodziejskich technik i sama jest sobie winna
-kłamanie, udawanie słodkiej idiotki, wykorzystywanie ludźmi i manipulacja są spoko
-jakaś baba dostała awans, gdyż miała... brudne majtki (sic!).

Zbulwersowana, spytałam właściciela tej książki:
-Co to za seksistowskie bzdury?
On zaś się roześmiał i wytłumaczył mi, że LaVey to kawalarz, który usiłuje oburzyć wszystkich i traktowanie tego dosłownie to jak podkradanie babci renty, bo tak robił Ferdek Kiepski. To nieco złagodziło moje obrzydzenie niniejszą pozycją, stąd dwie gwiazdki. Gdyby jednak nawet potraktować ten poradnik w kategoriach żartu, to i tak nie jest on śmieszny.
Jeśli jesteś kobietą i masz chociaż minimum niezależności i godności osobistej- nie sięgaj po tę książkę...

-kobieta kobiecie wrogiem
-możesz przyjaźnić się tylko z kobietami, które traktujesz jak podwładne
-mężczyźni wśród mężczyzn się rozwijają, natomiast grupy złożone z kobiet-nie
-masz nosić pończoszki,...

Naczelny satanista popkultury stworzył dzieło któremu trudno wystawić spójną notę. I tak jak książka dotyka ciekawy, ale mało przejrzyście opisany koncept zegara osobowości, celnie trafia w okryte tabu atawizmy, wyjaśnia zasadę szukania pełni w swoim przeciwieństwie, tak zawiera i dużo farmazonów z pogranicza magii dla nastolatek. Potencjalnie interesująca dla czytelniczek pracujących nad atrakcyjnym wizerunkiem, niewiele wynosząca dla tych zaś, które szukałyby w niej odpowiedzi jak zbudować wymarzony związek.

Książka ta dość dokładnie wyjaśnia przyczyny moich życiowych niepowodzeń, jednak - jeśli rzeczywiście mężczyźni są wynaturzonymi zwierzętami, które podnieca przypadkowy widok brudnych damskich majtek - to ja dziękuję, i pozostanę przy moich rurkach i trampkach.

• Okultura
  • Przeczytane w 2018
  • 2016
  • Okulturalnie
  • Wicca,Ezoteryka,Buddyzm
  • 02. Okultura

Dodaj cytat z książki Współczesna czarownica, czyli szatańska sztuka uwodzenia