Magija niska

Wydawnictwo: Illuminatio
978-83-62476-71-8
magia, lon, nauka
missly

Lon Milo DuQuette jest wybitnym, magiem i mówcą, który z niezwykłym polotem i właściwym sobie poczuciem humoru wykłada najważniejsze zagadnienia magiczne. To czołowa postać kultury okultystycznej Zachodu, a jego książki cieszą się niezwykłą popularnością wśród wszystkich znawców tematu. „Magija niska” nie jest kolejnym podręcznikiem ani naukowym opisem systemu magicznego. To znacznie...

„Magija niska” nie jest kolejnym podręcznikiem ani naukowym opisem systemu magicznego. To znacznie cenniejsza książka, która zawiera potężny i pouczający zapis w postaci doświadczeń samego autora. Historie te są równie zabawne, co pouczające – dają bowiem możliwość zapoznania się z prawdziwą teorią praktyki magicznej i wieloma bezcennymi informacjami technicznymi.

Jeśli dasz się uwieść prostocie i humorowi Lon Milo DuQuette’a, nic już nie stanie na przeszkodzie, abyś poznał największe tajemnice magii.

źródło opisu: illuminatio.pl

źródło okładki: illuminatio.pl

Shetani | 2013-02-26

„To wszystko jest w Twojej głowie…
Po prostu nie wiesz, jak dużą masz głowę.”
Lon Milo DuQuette jest amerykańskim okultystą i twórcą wielu książek na temat magiji. Przez lata swojej pracy jako mag zyskał szacunek i uznanie wielu ludzi. Aż sama się sobie dziwię, że do tej pory nie czytałam żadnej jego książki, gdyż porusza on tematykę, którą uwielbiam. Jego nazwisko obiło mi się już kiedyś o uszy, ale wiele nazwisk się tak obija. W końcu jednak dane mi było zapoznać się z jego twórczością.
Wiele osób zapewne uważa, że w tematyce magiji czy okultyzmu można pisać jedynie schematyczne poradniki czy podręczniki. Siedzę już w tych tematach od paru lat, więc wiem, że nie są to jedyne sposoby przekazania wiedzy czytelnikowi. „Magija niska” to wspomnienia autora o jego poczynaniach na płaszczyźnie okultyzmu. Poznajemy w pewnym stopniu życiorys magiczny autora, gdyż nie skupia się on tutaj na rzeczach codziennych, tylko właśnie na tych, które miały związek z wiedzą tajemną. Przedstawia nam...

Juliab3 | 2013-01-18
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Pierwszy człon tytułu książki napisanej przez Lona Milo DuQuette może zastanowić potencjalnego odbiorcę, czy czasem osoba odpowiedzialna za wizualną część tej publikacji nie popełniła błędu. Słowo „magia” jest chyba każdemu dobrze znane, jednym kojarzy się przede wszystkim z ezoteryką, innym z magami i czarownicami z książek fantastycznych, a pozostałym jedynie z serią o Harrym Potterze, jednak wyraz „magija”? Czy on coś w ogóle znaczy?

Ano znaczy, a tłumacz oraz wydawnictwo Illuminatio nie stworzyli neologizmu, jak z początku myślałam. Według definicji Aleistera Crowley’a magija jest to sztuka i nauka, która umożliwia zmianę świadomości w zgodzie z Wolą człowieka. Jest to, co prawda, mało klarowne wyjaśnienie, jednak najważniejszy jest fakt, że magija łączy w sobie wszystkie światopoglądy. Aby ją praktykować nie trzeba wykonywać specjalnych rytuałów, wystarczy jedynie Prawdziwa Wola i właśnie zagadnieniem magiji zajął się ten amerykański autor.

Lon Milo DuQuette jest magiem,...

hibou | 2012-12-09
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Lon Milo DuQuette to amerykański pisarz, wykładowca i okultysta. Jeden z najpopularniejszych autorów książek o zachodniej tradycji ezoterycznej, łączących błyskotliwą inteligencję z dużym poczuciem humoru. Wybitny znawca tarota, magii enochiańskiej, kabały i thelemy Aleistera Crowleya.

Czym jest Magija Niska i co różni ją od Magiji Wysokiej? Co to jest Prawo Przyciągania i jak działa? O co tak naprawdę chodzi w Inwokacjach? Czy klątwa naprawdę istnieje? Na te i wiele innych pytań, odpowiada książka "Magija niska".

Książka Lona DuQuette nie jest typowym poradnikiem, z którymi mamy często do czynienia. Większość z nich kojarzy nam się ze sztywnymi regułkami i nudnymi opisami, których czytanie często nie sprawia nam przyjemności. "Magija niska" jest przeciwieństwem tego co napisałam w poprzednim zdaniu. Wszystko dzięki autorowi, który ma poczucie humoru i wydaje się być sympatycznym człowiekiem. W poradniku przekazuje nam swoją wiedzę w ciekawy i momentami zabawny sposób.
Książka...

Wilcza | 2013-01-03
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Bardzo przyjemna oprawa graficzna, dodatkowo mimo twardej okładki książka jest leciutka.

Tytuł tak naprawdę jest formą parafrazy i nie oddaje zawartości utworu.

DuQuette przedstawia zagadnienia z zakresu magii w dość nietypowy sposób. Nie wykłada teorii, lecz dzieli się historiami z życia wziętymi, dzięki czemu książkę czyta się w zupełnie inny sposób niż klasyczne podręczniki traktujące o magiji. To cenna wiedza, wszak ludzie nierzadko pytają innych o opinie i ich przeżycia, by móc porównać, czy to, czego oni doświadczają jest właściwie lub wysłuchać jak wykładane teorie maja się do praktyki. Książka Lona Milo jest więc taką odpowiedzią na niewypowiedziane pytania.
Warto jednak pamiętać, że realne sytuacje potrafią nie być tak porywające, jakbyśmy tego chcieli. Każda powieść oparta na faktach została ubarwiona do tego stopnia, by budzić zainteresowanie. Nie chcę tu teraz rzucać oskarżeń w stronę Lona, a jedynie przypomnieć, że co by się nie działo, to warto mieć na uwadze...

Asia | 2016-11-01
Przeczytana: 31 października 2016

Bardzo sympatycznie i z humorem opisane doświadczenia magiczne autora. Książka może nie wnosi dużo nowych rzeczy, nie tłumaczy zagadnień. Na pewno posiada przekaz, jednak jaki to zależy od każdego z nas. Moim zdaniem książka warta przeczytania chociażby w celu zrozumienia, ze niepowodzenie w dziedzinie magiji nie jest końcem świata :) Plus niektóre spojrzenia są na prawdę zabawne, a użyte zwroty rozbrajające :)

Illythir | 2012-12-21

Całkiem niezłe.