Współczesna czarownica, czyli szatańska sztuka uwodzenia

Anton Szandor LaVey Wydawnictwo: Okultura Seria: Transgresje ezoteryka, senniki, horoskopy
The Satanic Witch
ezoteryka, senniki, horoskopy
8388922025
Dariusz Misiuna, Justyna Bekesińska
Transgresje

Szkoda czasu i pieniędzy. Nic ta książka nie wnosi. Nic nie wyjaśnia. Niczego nie uczy. Totalny bełkot o niczym.

Moim zdaniem warta uwagi. Skłoniła mnie do zwrócenia uwagi na pewne rzeczy i przemyślenia pewnych kwestii, ale zdaje sobie sprawę, że opinie na temat tej książki są bardzo skrajne. Jest sporo rzeczy, które niby każdy wie, ale jakoś na co dzień o nich zapomina i są też bardzo proste rzeczy, na które do tej pory nawet nie zwracało się uwagi, a tu się okazuję, że mają one...

Książka nie jest długa, ma tylko nieco ponad 200 stron. Jest... irytująca. Dlaczego? Już spieszę z wytłumaczeniem. Jako osoba głęboko zakochana w wydawnictwie okultury, co jakiś czas sięgam po jedną z ich pozycji. Do tej pory się nie zawiodłam, bo z każdej z książek coś wyniosłam.
Jestem sfrustrowana, ponieważ część dotycząca "zegara osobowości" była niejako fascynująca,...

Książkę przeglądałam u kolegi okultysty i po pobieżnym przekartkowaniu miałam ochotę rzucić tym "dziełem" o ścianę. Oto prawdy objawione, które raczył nam przekazać pan LaVey.
-kobieta kobiecie wrogiem
-możesz przyjaźnić się tylko z kobietami, które traktujesz jak podwładne
-mężczyźni wśród mężczyzn się rozwijają, natomiast grupy złożone z kobiet-nie
-masz nosić pończoszki,...

Naczelny satanista popkultury stworzył dzieło któremu trudno wystawić spójną notę. I tak jak książka dotyka ciekawy, ale mało przejrzyście opisany koncept zegara osobowości, celnie trafia w okryte tabu atawizmy, wyjaśnia zasadę szukania pełni w swoim przeciwieństwie, tak zawiera i dużo farmazonów z pogranicza magii dla nastolatek. Potencjalnie interesująca dla czytelniczek...

Na półkach: , , , ,

Książka ta dość dokładnie wyjaśnia przyczyny moich życiowych niepowodzeń, jednak - jeśli rzeczywiście mężczyźni są wynaturzonymi zwierzętami, które podnieca przypadkowy widok brudnych damskich majtek - to ja dziękuję, i pozostanę przy moich rurkach i trampkach.

• Witchcraft
  • 2020
  • Okulturalnie
  • *Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • 2016
  • Wicca,Ezoteryka,Buddyzm