Lemegeton, Mniejszy Klucz Króla Salomona

Wydawnictwo: XXL
Lemegeton Clavicula Salomonis
Lemegeton, grimoire, demonologia
Outsider _

Anonimowy XVII-wieczny grimoire i jedna z najbardziej popularnych demonologicznych ksiąg. Lemegeton zawiera szczegółowy opis duchów, aniołów i demonów oraz sposoby ich wywoływania i zmuszania do posłuszeństwa.

Podzielony jest na pięć ksiąg zwanych: Goetia, Theurgia Goetia, Ars Paulina, Ars Almadel oraz Ars Nova.

źródło opisu: lunamarket.pl

źródło okładki: lunamarket.pl

Loretta | 2013-06-18

Trochę ciężko ocenić, jest tu praktyka i teoria. Bardzo ”profesjonalna”.

Maciej | 2015-09-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wertowane

Taka mała techniczna sprawa. Wydano w Polsce dwie publikacje, pierwsza w tłumaczeniu Jarosława Domińskiego przez Wydawnictwo Arcanus Bydgoszcz 2003, wraz z konsultacją naukową i podziękowaniami, posiada bibliografię. Drugie wydanie z wydawnictwa XXL "przetłumaczone" podejrzewam skompilowane już przez Marka Skierkowskiego (to jest ta okładka) bardzo zbliżone tłumaczenie, widać Pan Skierkowski korzystał garściami z wcześniejszego wydania Pana Domińskiego.

Tobiasz Pakuła | 2011-09-29

Gdyby była to księga napisana przez rzekomego Salomona była by o wiele ciekawiej i dociekliwej napisana. Od razu widać, że to dzieło jakiegoś średniowiecznego mnicha, którego skusił "zakazany owoc".
Niezbyt przepadałem za wywoływaniem demonów, aniołów, duchów itd. przed przeczytaniem książki, a po przeczytaniu jej już całkowicie straciłem zainteresowanie tą dziedziną. Nie polecam.
O wiele lepsza od Lemegetonu jest Księga Honoriusza albo Czarny Kruk Fausta...

Alikka | 2015-07-31
adamog1 | 2015-06-12