Sacred Vine of Spirits Ayahuasca
religia
Jakub Szwedo

Ayahuasca, tajemniczy wywar z roślin rosnących w Amazonii, należy do najpotężniejszych substancji wywołujących wizje. Jednocześnie zawiera w sobie potencjał leczniczy, od tysiącleci wykorzystywany przez południowoamerykańskich szamanów. Niniejsza książka, opracowana przez Ralpha Metznera, światowej sławy badacza świadomości, przedstawia kompendium wiedzy na temat tego cudownego eliksiru, szczególnie podkreślając jego uzdrawiający wpływ na psychikę i świat duchowy. Albowiem, jak pisze Metzner, „duch tej leczniczej rośliny przekracza kulturowe, religijne oraz geograficzne granice, przenosząc człowieka w krainę zbiorowej świadomości wszystkich duchowych metafor, nieograniczone morze kosmicznych możliwości”.

źródło opisu: http://okultura.pl

źródło okładki: http://okultura.pl/

Narcoser Rasalom | 2014-06-12

Fajne kompendium wiedzy na temat wywaru. Bardzo sprytnie Metzner pokierował tą książką, każdy znajdzie tutaj coś ciekawego. Jest i o składach chemicznych substancji, dla tych bardziej ogarniętych w chemii będzie to zapewne prostsze do przyswojenia intelektem, jest i o legendach szamanów, wizjach, opisach z sesji zwykłych ludzi i refleksji po nich. Bardzo istotna pozycja w tym temacie. Polecam.

Artur Olczykowski | 2015-04-29

Na polskim rynku wydawniczym coraz więcej jest książek, które w naukowy sposób opisują i wyjaśniają przeżycie psychodeliczne. Brak moim zdaniem jest jednak książek, które opisują to przeżycie w sposób osobisty, intymny i z humorem. Taką książką jest np. „Zew nieznanego", która uzupełnia tę lukę i daje czytelnikowi posmakować, jak wygląda ceremonia picia Ayahuasci od tej osobistej, czasami bardzo intymnej strony.

vniafla | 2015-04-28

Książka raczej dla ludzi świeżych w temacie i niewtajemniczonych w odmienne stany świadomości, dla nich zwłaszcza druga część książki będzie niesamowita i warta przeczytania.

Pierwsza część książki natomiast zawiera liczne powtórzenia i powielenia tej samej treści dotyczącej chemicznego podejścia organizmu do substancji, tak jakby autor się niezbyt wysilał bądź nie potrafił poskładać do kupy paru prostych faktów.

Bardziej wymagający czytelnik obeznany szeroko z literaturą psychodeliczną raczej nie znajdzie tam nic świeżego i zaskakującego.

Rachela Dylik | 2016-11-23
Mellowed | 2016-09-01