Hamish Macbeth i śmierć bezwstydnicy

Tłumaczenie: Monika Skowron
Cykl: Hamish Macbeth (tom 5)
Wydawnictwo: Edipresse
Death of a Hussy, A Hamish MacbethMistery
Agnieszka

Maggie Baird nie jest ani miła, ani uprzejma, ale za to bardzo bogata. Kiedy ginie w pożarze samochodu, Hamish ma aż pięciu kandydatów do roli mordercy - nieśmiałą krewną i czterech byłych kochanków Maggie, spośród których usiłowała wybrać sobie męża. Rzecz jasna, ów kwintet jest zupełnie spłukany. Na dodatek wszyscy mieli okazję, by majstrować przy aucie denatki. Odkrycie sprawcy będzie wymagało od Hamisha nadzwyczajnego sprytu.

źródło opisu: Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: edipresse.pl

fulmir | 2013-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2013

Piąty tom przygód sympatycznego choć nieco złośliwego posterunkowego.
Kiedy na horyzoncie pojawia się tytułowa bezwstydnica czyli Maggie Baird komuś najwyraźniej to przeszkadza. Masjstruje więc przy jej samochodzie tak aby ją unieszkodliwić. Gdy morderstwo dochodzi do skutku Hamish ma ciężki orzech do zgryzienia. Podejrzani są: siostrzenica Alison oraz czterech pretendentów do jej ręki. Najwyraźniej ktoś chce przechwycić majątek zmarłej Maggie. Ale sprawa
okazuje się jeszcze bardziej skomplikowana...

Książkę czytało mi się dobrze, nie zabrakło w niej elementów humorystycznych. Hamish jak zwykle wykazuje się w prowadzeniu sprawy dużym sprytem oraz wyszukanym poczuciem humoru. Na pewno sięgnę po kolejny tom.

moleslaw | 2013-05-19
Przeczytana: 02 maja 2013

Kolejny tom przygód rudowłosego policjanta . Okazuje się że wbrew własnemu przekonaniu Hamish Macbeth był lubiany przez mieszkańców Lochdubh , po tym jak został przeniesiony ( w poprzednim tomie) oni nie mogąc się pogodzić z jego odejściem starają się jakoś to odkręcić. W końcu wpadają na nieskomplikowany lecz skuteczny mimo swej prostoty plan. Plan zakładający zwiększenie przestępczości tak by musiano go ponownie sprowadzić na stary rewir.
Wszystko idzie zgodnie z założeniami ,wręcz idealnie. Hamish wraca - przestępczość spada. Sielanka! Jednak ten sielski obrazek zostaje zakłócony przez pożar samochodu w którym ginie Maggie bogata samotna kobieta , mająca swój wcale niemały w operacji powrotu ulubionego funkcjonariusza
Całość opinii :http://czytaniejakoddychanie.blogspot.com/2013/05/mcbeaton-hamish-macbeth-i-smierc.html

Menekse | 2018-03-16

Ten tom był ciekawy i zabawny. Polecam.

Euka | 2018-03-10
nojczas | 2018-02-22