Hamish Macbeth i śmierć żony idealnej

Tłumaczenie: Joanna Żywina
Cykl: Hamish Macbeth (tom 4)
Wydawnictwo: Edipresse
Death of a Perfect Wife, A Hamish Macbeth Mystery
Agnieszka

Ukochana Hamisha, Priscilla Halburton - Smythe, wraca do Lochdubh z nowym narzeczonym, więc nic dziwnego, że posterunkowy jest załamany i wszystko go drażni. Najbardziej jednak działa mu na nerwy niejaka Trixie Thomas, idealna pani domu, która właśnie zamieszkała i namawia mieszkanki Lochdubh do zdrowego egoizmu. Gdy ktoś ucisza ją na zawsze, męska część mieszkańców miasteczka może wreszcie...

Najbardziej jednak działa mu na nerwy niejaka Trixie Thomas, idealna pani domu, która właśnie zamieszkała i namawia mieszkanki Lochdubh do zdrowego egoizmu. Gdy ktoś ucisza ją na zawsze, męska część mieszkańców miasteczka może wreszcie odetchnąć z ulgą. Hamish odetchnie dopiero, gdy znajdzie mordercę.

źródło opisu: Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: edipresse.pl

fulmir | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Kolejne morderstwo w Lochdubh. Tym razem ofiarą pada Trixie Thomas, perfekcyjna żona i pani domu. Swoim charakterem doprowadza do szału męską część miasta. Nic dziwnego, że ktoś postanawia ją usunąć na zawsze. Wkrótce zostaje otruta. Tą sprawę może rozwiązać tylko Hamish Macbeth.

Książkę oceniam jako dobrą jednak odnoszę wrażenie że w porównaniu z poprzednimi częściami jest ona nieco słabsza. Akcja niby dość dobra jednak bez rewelacji natomiast rozwiązanie zagadki jest poprostu niezbyt zaskakujące. Jednak maniakalni wielbiciele Hamisha na pewno się nie rozczarują:)

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2015 rok

Lektura lekka i przyjemna. Miły relaks w zimowe wieczory.

moleslaw | 2013-05-19

Jeśli wasza żona nagle zaczyna mieć błysk w mieszkaniu a jej ulubionym zajęciem staje się sprzątanie , serwuje wam na obiad zdrowe ,wyłącznie z ekologicznych składników potrawy np. kawa z mlecza czy zupa z pokrzyw to może być znak że macie do czynienia z kobietą typu Trixie Thomas. Jeśli dodatkowo wasza żona nagle zaczyna interesować się ochroną środowiska , biegać na spotkania komitetów wszelakich to macie już właściwie pewność. To musi być wina tej zołzy. Zatem nie zdziwi Was fakt że ktoś położy temu kres. Kto? Każdy ma doskonały motyw, pytanie kto nie wytrzyma pierwszy. I na to pytanie musiała znaleźć odpowiedz Hamish Macbeth po tym jak w okolicy pojawiła się taka właśnie żona idealna. Czy udało mu się to zadanie? Jakie kto miał zarzuty w stosunku do zmarłej oraz czy w ogóle znalazła się choć jedna osoba ,która choć przez moment nie chciała sama zakończyć tego koszmaru perfekcyjności? Na te pytania odpowiedz znajdziecie w książce.

Menekse | 2017-09-18

Lekka, łatwa i przyjemna. W porównaniu z poprzednimi częściami, mam wrażenie, że lepsza.

maszka | 2017-10-24
moonlight | 2017-10-15