Kupa siku

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Caca boudin
Joanna Rzyska
Róża_Bzowa

Kupa śmiechu w twardej oprawie. Ukochana lektura wszystkich maluchów, które uwielbiają powtarzać brzydko pachnące słowa. Był sobie raz niesforny króliczek, który na wszystko miał jedną, niezbyt grzeczną odpowiedź. Aż w końcu spotkał bardzo głodnego wilka… Zabawna, zaskakująca i uroczo niegrzeczna książka, która rozbawiła do łez setki tysięcy dzieci i rodziców na całym świecie. Tekst i...

Tekst i ilustracje: Stephanie Blake.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-kupa_siku.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-kupa_siku.html

Kotkad | 2016-10-07
Przeczytana: 06 października 2016

O matko co to za książka. Dramat i tragedia i "kupa siku". Niezbyt to mądra książka ale za to moi synowie chcą ją czytać po parę razy i za każdym razem w odpowiednich momentach ze śmiechem krzyczą "kupa siku".
Morału tu nie będzie, nauki tu nie będzie, co najwyżej śmiech i okrzyki. Niemniej książka jest rewelacyjna skoro aż tak się do niej garną dzieciaki

Robert | 2014-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 września 2014

Bardzo króciutka i przezabawna historyjka. Wprawdzie bez głębszego morału (a może ja jeszcze nie załapałem?) ale potrafiąca poprawić humor w błyskawicznym tempie. Zdecydowanie polecam strapionym, zestresowanym i każdemu, kto chce uśmiechnąć się do siebie lub świata :)

bromba | 2014-12-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

kompletnie niepedagogiczna i rozkosznie zawadiacka. 6-letni S. po pierwszym czytaniu rozrechotał się i zażądał "Jeszcze raz!" ;-)

giera | 2014-11-07

Książka Kupa siku autorstwa Stephanie Blake, to rozrywka w stanie czystym. Autorce nie zależało na stworzeniu książki edukacyjnej, moralizatorskiej czy z bohaterskim przesłaniem. Tego typu publikacji jest na rynku wiele, za to ta miała być przede wszystkim śmieszna. I jest. Blake wykorzystała dziecięcą fascynację brzydkimi wyrazami i tematami, które u dorosłych wzbudzają zażenowanie.

Głównym bohaterem jest mały, szczerbaty królik. Do jego ulubionych czynności – tu polecam głębszą lekturę wklejki – należy: dłubanie w nosi, strojenie min, udawanie greka w czarnych okularach, wytykanie języka. Początkowo nie wiemy, jak bohater ma na imię, ponieważ gra ze wszystkimi „w pomidora”, tylko że zamiast odpowiadać „pomidor”, mówi: „kupa siku”. Nawet gdy wilk pyta: „Mogę cię zjeść, mój mały króliczku?”, odpowiada to, co zwykle. Post factum poznajemy imię króliczka.

(...)Myślę, że dla wielu małych czytelników, jest to atrakcyjna publikacja, która może posłużyć do nauki czytania i wzbudzić...

Ewelina | 2014-11-18
Przeczytana: 29 października 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jakoś ta lekturka doskonale trafiła w poczucie humoru mojego 5-latka. Absurdalna historyjka o małym króliczku, który na każde pytanie odpowiada -kupa siku. W końcu spotyka głodnego wilka i tylko szybka interwencja tatusia ratuje mu futerko. Czy niegrzeczne słowa już się nie pojawią?

Śmieszne, głupiutkie, idealne dla kilkulatków. Pewnie poza „brzydkimi słowami” nie nauczą się zbyt wiele z tej książki, ale na pewno będą się doskonale bawić. Polecam

Może i śmieszne, ale dla mnie wprost straszne, że coś takiego robią ( i że ktoś to czyta!)

rebelka | 2014-10-29
Na półkach: Dziecięce, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 października 2014

Absurdalna. Bez morału i sensu. Z brzydkimi wyrazami. Ale jednak ją uwielbiamy :D

Olgie | 2017-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2017

Przeczytałam "na miejscu", na stoisku wydawnictwa Dwie Siostry, na targach książki. Jest koszmarna, absolutnie niepedagogiczna i straszna, ale po przeczytaniu nie mogłam przestać się śmiać.
I nadal nie mogę, jak ją sobie przypomnę.
Nie polecam dzieciom, ale powinien ją przeczytać każdy dorosły, szczególnie taki ze spiętymi pośladami.

czarna | 2015-11-09
Przeczytana: 24 grudnia 2014

Przezabawna opowieść o króliczku Heniu i jego perypetiach. Rozbawia do łez, dorosłych przenosi do zapomnianej, beztroskiej krainy dzieciństwa. Ulubiona książeczka chłopaków, nasz wspólny codzienny niezbędnik usypiania.

Akinom | 2017-03-26

Jest to książka, której okładka przykuwa uwagę. To zdecydowanie jest jej mocna strona. Jeśli chodzi o szatę graficzną - rewelacja. Wartość merytoryczna w tym zestawieniu wypada dużo gorzej... uważam, że tytuł adekwatnie ją streszcza.