Biała Masajka

Tłumaczenie: Dariusz Muszer
Wydawnictwo: Świat Książki
Die weisse Massai
Agata

Jest to relacja z czterech lat, które spędziłam w buszu. Kierowana wielką miłością mego życia, wyszłam za mąż za Lketingę, Masaja z Kenii. Tam doświadczyłam nieba i piekła, dotarłam do granic wytrzymałości fizycznej i duchowej. Wraz z córką Napirai wygrałyśmy największą walkę o przetrwanie.

źródło opisu: Świat Książki, 2002

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ervisha | 2019-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2019

Czytam trzeci raz w swoim życiu. Książka jest relacją z ponad czteroletniego życia w kenijskim buszu, gdzie tytułowa "Biała Masajka" Corinne doświadczyła wielkiego szczęścia, ale i posmakowała tego co przykre i smutne - zaznała bólu, cierpienia, bezsilności i rozczarowania. Książka napisana przez życie

Maria | 2019-06-02
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Dosyć długo leżała na półce „do przeczytania kiedyś”. Dopiero zapowiedź emisji jej ekranizacji w TV skłoniła mnie do sięgnięcia po nią. Wiedziałam, że jeśli nie przeczytam jej przed obejrzeniem filmu, to będę miała problem z chęcią na powtórkę tego, co już widziałam. Narzucone tempo czytania było zabójcze dla moich oczu z powodu bardzo drobnego druku w tym wydaniu, chciałam jednak zdążyć z przeczytaniem do następnego wieczoru. Mimo to nie odczułam tego jako wyścigu z czasem, bo historia Corinne, dwudziestokilkuletniej Szwajcarki, pochłonęła mnie całkowicie. Czytałam z ogromnym zaciekawieniem i jednocześnie przerażeniem, dziękując opatrzności, że nie obdarzyła mnie tym zauroczeniem, odurzeniem i pożądaniem, a potem ślepą miłością (w dobrym znaczeniu) od pierwszego wejrzenia do mężczyzny z innej bajki. Bo Masajowie tacy są rzeczywiście. Będąc w Kenii i Tanzanii zatrzymywali mój wzrok jak barwne punkty w krajobrazie na targowisku, na poboczu drogi, w tłumie ulicznym. Wyróżniają się...

luamarelha | 2019-05-01

Wciągająca historia. Choć chciałoby się więcej. Miałam takie odczucie, że autorka dopuszcza czytelnika do swojej historii w ograniczonym zakresie, tymczasem chciałoby się dowiedzieć wiecej o samej Corinne i jej rodzinie - o ich emocjach i o tym, co wtedy czuli. Może to wynika ze szwajcarskiej mentalności? A może po prostu to "więcej" można znaleźć w innych książkach tej autorki - co do tego, na pewno kiedyś to sprawdzę!

Daria_U | 2019-03-04

Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę. Zrobiła na mnie dobre wrażenie.

HypatiazAleksandrii | 2019-03-03

Owładnięta fascynacją Afryką bardzo chciałam przeczytać tę książkę. Ale czytając ją zadajesz sobie pytanie: "O co chodzi tej kobiecie?", "Kogo albo co ona kocha? Ciało czy człowieka?" Bardzo dziwne myśli miałam po przeczytaniu tej książki. To, co działo się w kolejnych częściach jeszcze bardziej wprawiało mnie w zdumienie. Czy to uczucie zasługuje na miano MIŁOŚCI? Szczerze wątpię. A już na pewno nie z jego strony. Jak dla mnie to bardziej buchające hormony, przebudzenie pierwotnej żądzy. Fakt, to ludzkie. Jednak jak dla mnie to coś z pogranicza choroby psychicznej, jakby obsesji. Ale babka książkę napisała? Napisała. I chyba sukces odniosła. Bo nawet film nakręcili. Ale mnie lekko rozczarowała... chociaż... zaraz zaraz! Przynajmniej pokazała codzienne trudy i mentalność tamtejszej społeczności. Znajdzie się zatem też parę plusów. Czytajcie i sami oceniajcie.

Sandra | 2019-02-27
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Skusiłam się, jako że ta książka to relacja prawdziwych wydarzeń z życia głównej bohaterki i niestety rozczarowałam się. Większość książki chciało mi się krzyczeć przeklinając głupotę Corrine. Książka wybitnie nie przypadła mi do gustu.

szprotka7 | 2019-01-30
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Książka ciekawa, opowiada losy kobiety, która zrezygnowała z życia w cywilizowanej Szwajcarii, aby zamieszkać w buszu z ukochanym, wychowanym w dziczy. Ukazuje kontrasty, jakie istnieją między krajami wysoko rozwiniętymi, a biedą w Afryce. Język i stylistyka nie porywają, jednak książka wciąga.

iwonagwozdz | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Ksiażka została przeze mnie właściwie przesłuchana . Mam trochę mieszane uczucia, bo momentami trochę mnie ta książka męczyła jednakże plus za przybliżenie życia w Kenii. Mam taką przypadłość, że jak się z czymś spotykać to lubię poszerzać swoją wiedzę w związku z tym doczytywałam później w Internecie o Masajach czy też szukałam na mapie miejsc o których pisała bohaterka. Jednak gdyby nie fakt , iż ta historia zdarzyła się naprawdę trudno byłoby mi uwierzyć w tak infantylną bohaterkę - ta jej naiwność , że miłość przezwycięży przepaść między dwoma światami mnie momentami męczyła.

MaciejG13 | 2019-01-04
Przeczytana: 18 września 2018

sympatyczne czytadło, fajny dodatek do urlopu.

Yvonne | 2018-12-08
Przeczytana: wrzesień 2018

Do łyknięcia prawie na raz, momentami czułam się jakby autorka siedziała obok i opowiadała. Lekko napisane. Odwaga bohaterki i podjęte przez nią decyzje w młodości dyktują jej dalszy los. Ciekawe jest, ze można to obserwować poprzez jej książki w kolejnych częściach.