Dziewczyna z szyją żyrafy

Wydawnictwo: Świat Książki
Afryka, Masajka
Ag2S

Jak stałam się białą Masajką Corinne Hofmann w swojej nowej książce szczerze opowiada o dorastaniu w trudnych warunkach i o ważnych naukach, które z tego wyciągnęła. Inspirująca historia silnej kobiety, która potrafi czerpać radość z życia i odnosić sukcesy. Zaskakująca i motywująca. Egzotyczna historia miłości do kenijskiego Masaja wciągnęła miliony czytelników. Śledzili losy kobiety,...

Jak stałam się białą Masajką

Egzotyczna historia miłości do kenijskiego Masaja wciągnęła miliony czytelników. Śledzili losy kobiety, która zostawiła osiągnięte z trudem wygodne życie w Szwajcarii, by podążyć za miłością swojego życia do afrykańskiej dziczy.

Corinne Hofmann mieszkała w skromnym domu z dala od wioski. Wcześnie nauczyła się zaradności, pierwsze pieniądze zarobiła jako siedmiolatka, sprzedając własnoręcznie zrobione bukieciki. Jako Niemka w Szwajcarii lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych czuła się outsiderką, a z powodu wysokiej, szczupłej sylwetki przezywano ją w szkole „żyrafią szyją”. Dzieciństwo Corinne Hofmann nie było najłatwiejsze, jednak właśnie dzięki niemu stała się silną kobietą, która w wieku dwudziestu siedmiu lat wyruszyła do Afryki i która do dziś zawsze umie poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...»

Gosia | 2018-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Corinne Hofmann, jak sama przyznaje, jest raczej autorką anie pisarką. Doceniam jej szczerość i właściwą ocenę swojej twórczości.
Przeczytałam cały cykl o białej Masajce, ale daleka byłam od zachwytów właśnie ze względu na styl pisania autorki. Z tego też powodu właściwie nie chciałam czytać jej najnowszej książki, lecz spotkało mnie miłe zaskoczenie, bo w moim odczuciu ta książka jest o wiele lepsza. Chyba najbardziej nieudane w niej były wtrącane fragmenty dotyczące pobytu w Aftyce.
Ta książka to taka opowieść o własnych korzeniach, dzieciństwie, okresie dorastania, rodzinie, przyjaciołach, pierwszych zauroczeniach i miłościach.
Autorka analizuje swoje postawy i okoliczności, które ukształtowały ją w kobietę, która dla miłości do egzotycznego Masaja była w stanie porzucić swoje uporządkowane życie w Szwajcarii i wyjechać na koniec świata.
Nie dziwię się, że wiele osób jej życie fascynuje.
Polecam do przeczytania, bo jest to chyba najlepsza spośród wszystkich autobiografii...

Donata Cyranowicz | 2017-06-19
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Przeczytałam ale nie jest to druga "Biała Masajka"

książek: 2009
B_ananas | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Książka jest wg mnie swoistym uzupełnieniem losów Białej Masajki. Autorka wraca do czasów dzieciństwa, ale też okresu po powrocie z Kenii, pojednaniu z ojcem i obecnego życia. Rzuca swoimi wspomnieniami światło na swe przeżycia i to, co ją ukształtowało. Co sprawia, że jesteśmy tym, kim jesteśmy, co rzutuje na nasze życiowe wybory? Pisarka stara się odpowiedzieć na pytania jak to było z nią. Lekka, wakacyjna lektura dla fanów wcześniejszych historii autorki.

Autobiograficzna historia Corinne Hofmann opowiada o swoim dzieciństwie, dorastaniu i o życiu z Kenijskim Masajem.
W otoczce dzikiej głuszy, w Afryce przeżyła niesamowite, ciekawe przygody nabrała nowych doświadczeń życiowych.
Dzieciństwo Corinne Hofmann nie należało do łatwych, jako Niemka mieszkając w Szwajcarii zawsze czuła się obco nie na swoim miejscu.
Mieszkała w biednym domu na uboczu wioski, w trudnych warunkach,które nauczyły jej jak radzić sobie w każdej sytuacji w życiu.
Jako siedmioletnia dziewczynka nauczyła się wcześnie zaradności i zarobiła pierwsze pieniądze za zrobione własnoręcznie bukieciki.
Wyróżniała się ze swojego wyglądu zawsze, w porównaniu ze swoimi rówieśnikami nazywano ją "żyrafią szyją"
W pięknej, egzotycznej scenerii rozgrywa się ta opowieść o miłości Corinne Hofmann, która podążyła do dzikiej Afryki w poszukiwaniu swojego szczęścia.
Historia przejmująca, poruszająca za serce,zachwyciła mnie i oczarowała jestem oczarowana tą książką wspaniale...

| 2016-09-23
Przeczytana: wrzesień 2016

Po raz czwarty w życiu pochyliłem się nad historią "białej masajki". Ta cudowna książka w znany nam sposób wciąga jak odkurzacz.
Przeważnie takie łzawe powieści mnie nudzą, ale mając na uwadze moją miłość do pozostałych książek pani Corinne oraz fakt, że ta pozycja w pewien sposób wpłynie na moją osobę.

Bardzo dziękuję szczególnie za słowa:"nigdy nie wydawaj pieniędzy, których jeszcze nie masz"

Polecam :)

Dunya | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Chociaż w wielu sprawach mam inne zdanie niż pani Hofmann i nie potrafię niektórych rzeczy zrozumieć to muszę przyznać, że Jej życie mnie bardzo zafascynowało.
Myślę, że jest to najlepsza z pośród wszystkich autobiografii Autorki - mimo, że w przeciwieństwie do np. "Białej Masajki" nie zaskakuje egzotyką ani niczym nowym, to tak przepięknie sentymentalnie napisana książka o rodzinie, dorastaniu, miłości i chęci akceptacji, że od razu zapadła mi w serce. Polecam, nawet bardziej niż "Białą Masajkę" - zwłaszcza pod względem narracji. Tam denerwował mnie sztywny styl, tutaj poruszała czułość w każdym rozdziale.

Fantasy-Bestiarium | 2016-09-13

Egzotyczna historia miłości przedstawiona przez Corinne Hofmann potrafi zaciekawić i wciągnąć w ostępy afrykańskiej dziczy. Historia kobiety, która podążyła w ślad swej miłości, aż do dzikiej afryki, zaskakuje i ciekawi podczas czytania. Miłość do kenijskiego Masaja zwyciężyła nad wygodnym życiem w Szwajcarii i powiodła kobietę ku największej przygodzie jej życia.

Dzieciństwo Corinne Hofmann nie należało do łatwych, jako Niemka mieszkająca w Szwajcarii zawsze czuła się obco i nie na miejscu. Mieszkała w biednym domu na uboczu wioski, w trudnych warunkach, które nauczył ją jak sobie radzić w niemal każdej sytuacji. Z wyglądu zawsze się wyróżniała, w porównaniu z rówieśnikami, z powodu wysokiej, szczupłej sylwetki nazywano ją "żyrafią szyją". Gdy miała dwadzieścia siedem lat postanowiła wyjechać do Afryki i zakosztować nowej przygody i wyzwań. Podczas, której odnalazła wiele bezcennych doświadczeń.

Różnorodność tej pozycji jest od razu widoczna i sprawia, że książkę czyta się w...