Jak być Polakiem w Unii Europejskiej

Wydawnictwo: Atla
poradniki

Być w Unii Europejskiej a być Polakiem w Unii Europejskiej to dwie różne sprawy. Pierwsza należy do polityków, o drugiej musimy pamiętać sami. Troska o tożsamość i ojczyznę nie może się jednak opierać na intuicji i najlepszych nawet chęciach. Polska kultura narodowa, podobnie jak inne kultury w Europie, podlega pewnym prawom, które trzeba znać i rozumieć. Jednym z celów tej książki jest pokazanie, na czym te prawa polegają i jak postępować, aby mogło być zachowane to, co najcenniejsze nasza suwerenność kulturowa.

agniabe | 2016-04-28