0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788320819526
Twierdza, turystyka, militaria
historia
edtta

W Polsce znajduje się około 16 tys. różnych obiektów budownictwa obronnego (zamki, forty, cytadele, twierdze, linie fortyfikacji, mury obronne). Prezentują one bogate wartości historyczne, krajobrazowe i kulturowe, dlatego cieszą się coraz większą popularnością jako również atrakcje turystyczne. Autorzy pokazali, czym są militarna turystyka kulturowa i dziedzictwo militarne oraz jakie elementy militarnego dziedzictwa kulturowego występują w Polsce. Zostały także przedstawione atrakcje militarnej turystyki kulturowej na terenie Polski oraz formy organizacji tej turystyki w naszym kraju. Książkę wzbogacają liczne fotografie obrazujące militarne dziedzictwo kulturowe Polski.Walory edytorskie podkreślają wartość publikacji. Kredowy papier i kolorowe fotografie umilają odbiór zebranych wiadomości.

Książka jest przeznaczona dla osób ciekawych dziedzictwa historycznego, materialnego i kulturowego sztuki fortyfikacyjnej w Polsce, a także wykładowców i studentów kierunków związanych z turystyką.

źródło opisu: http://www.pwe.com.pl

źródło okładki: http://www.pwe.com.pl

edtta | 2013-03-29

Książka przydała się w mojej pracy magisterskiej :)