Presumed Innocent

Okładka książki Presumed Innocent Scott Turow
Okładka książki Presumed Innocent
Scott Turow Wydawnictwo: Warner Books Ekranizacje: Uznany za niewinnego (1990) kryminał, sensacja, thriller
Warner Books
1988-01-01
1988-01-01
Ekranizacje:
Uznany za niewinnego (1990)

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Ostatnio po lekturze „Terroru”, nabrałem chęci na książkę, która porwie od pierwszej do ostatniej strony, przedstawiając tak prostą sytuację, jaką jest proces sądowy. Prostą tylko z pozoru, gdyż sala sądowa może być niezłym przedstawieniem, w którym jedna strona przedstawia dowody winy oskarżonego, druga natomiast – próbuje skutecznie je obalić. Tak też udało mi się dorwać dwie książki Scott’a Turow: „Uznany za niewinnego”, oraz „Niewinny”.

Całkiem ciekawa powieść Turowa, chociaż momentami język i przedłużanie niektórych fragmentów - np. w sądzie, często mnie odrzucały. Udało mi się jednak dobrnąć do końca i poznać dość ciekawie wymyślone zakończenie.

Osadzony w amerykańskich realiach thriller prawniczy z tłem politycznym.
Gratka dla lubiących amerykański wymiar sprawiedliwości, przebieg spraw sądowych i kruczki prawne - ogólnie rzecz biorąc zawiłość owego tematu.
Dostajemy morderstwo z którym związany jest nasz główny bohater Rusty/Rozat Sabich. On sam biernie musi uczestniczyć, gdzie zostaję oskarżony o morderstwo swojej koleżanki a zarazem byłej kochanki.

Zostajemy zbombardowani całym przebiegiem procesu, kiedy on następuje w fabule. Ciężkawo się czyta. To nie jest pozycja w którą możemy się wbić na kilka godzin bez przerwy.

Nasz oskarżony jest bezbarwny, bezpłciowy, zostaję przez innych bohaterów przesunięty na boczny tor, dopóki on sam nie ma nic do powiedzenia.

Osadzony w amerykańskich realiach thriller prawniczy z tłem politycznym.

Do krwi
Ścieraj ze mnie grzech
Niech wiję
Niech targam się
Nie zasługuje na więcej
Ni mniej

Kryminał?Dramat sądowy?Thiller polityczny? ...Sprawnie i zgrabnie napisana rzecz...i nic więcej.Najbardziej interesujący według mnie jest opis procesu,kruczków i mechanizmów prawniczych.Dla relaksu...

Do krwi
Ścieraj ze mnie grzech
Niech wiję
Niech targam się
Nie zasługuje na więcej
Ni mniej

Świetny, wciągający, trzymający w napięciu kryminał. O ambicji, miłości, nienawiści i zemście. Cudny. I cudny film z Harrisonem Fordem.

Prezent od kochanej córci :)

Prezent od kochanej córci :)

Strata czasu. :/

Strata czasu. :/

Ciekawe zaskończenie, akcja też nie najgorsza. Może nie jest to kryminał z najwyzszej półki, ale czyta się fajnie.

Zacznę od minusów:
Liczne błędy w druku w wydaniu I
Nudny początek, a akcja zaczyna być ciekawa od połowy

Plusy:
Osobowość bohaterów
Trzyma w lekkim napięciu (stawiając sobie pytania: Kto jest winny? Kto zabił?)
Zastanawiam się jaką ocenę dać... A tam, dam dobrą

Zacznę od minusów:
Liczne błędy w druku w wydaniu I
Nudny początek, a akcja zaczyna być ciekawa od połowy

Plusy:
Osobowość bohaterów
Trzyma w lekkim napięciu (stawiając sobie pytania: Kto jest winny? Kto zabił?)
Zastanawiam się jaką ocenę dać... A tam, dam dobrą

GENIALNA!!
Czatuję na kolejne książki tego autora w bibliotece!!!!

GENIALNA!!
Czatuję na kolejne książki tego autora w bibliotece!!!!

• Kryminał
  • 2011