Śledztwo

Wydawnictwo: Książnica

Inne wydania

W spokojnej nowojorskiej dzielnicy policja znajduje ciała dwóch zamordowanych chłopców. Podejrzenia skupiają się na ich matce, a wstępne wyniki dochodzenia zdają się potwierdzać jej winę. Jednakże detektyw Joe Peters ma wątpliwości, zwłaszcza że śledztwo zatacza coraz szersze kręgi, na jaw wychodzą nowe fakty... Okładka: miękka; Rok wydania: 2003;

Roman Dłużniewski | 2016-11-29

Książka wydana po raz pierwszy jeszcze w PRL-u. Wtedy to było coś!!
I dziś warto ją przeczytać. Jeśli ktoś już czytał "Policjantów" to wie z jakim pisarstwem będzie miał do czynienia.

Abee | 2014-08-30
Przeczytana: 30 grudnia 1991

Poruszająca zbrodnia niepotrzebna nikomu. Śledczy z problemami. I znów te niezwykle obrazowe opisy, realistyczne do bólu. Styl autorki wymaga oswojenia. Zapada w pamięć.

Kamat | 2010-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2010

Ciężki klimat Nowego Jorku, tajemnic, wszyscy kłamią... Blisko do czarnego kryminału, tylko główny bohater, Joe Peters, jest nieco bezbarwny, a może za mało barwny w porównaniu z innymi postaciami. I za dobry, mimo wszystko.
Trzeba dać książce kredyt zaufania, aż do połowy niemal.
Wg mnie też słabe umotywowanie zbrodni - a może po prostu za długo trwało kręcenie się w kółko i za dużo szczęśliwych zbiegów okoliczności na koniec.

Frederik | 2015-04-28
Przeczytana: kwiecień 2015

Jak nie lubię literatury amerykańskiej, tak przeczytałem z chęcią

Vabelly | 2012-09-16
Przeczytana: 27 lutego 2012

Zaskakujące rozwiązanie.

Ania | 2016-04-26
Przeczytana: 31 marca 2016

Ciężka, troszkę zbyt polityczna. Nie przypadła mi do gustu.

MonikaZ | 2015-11-27

W mlodosci czytalam z zapalem.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-20