Zgłosuj na książki roku 2017

Wampiry z Morganville. Księga 9: Gorycz krwi

Cykl: Wampiry z Morganville (tom 13)
Wydawnictwo: Amber
Bitter Blood
wampiry, Morganville, Rachel Caine
ven_detta

W Morganville zaczyna się polowanie... na ludzi. Czy śmiertelna siedemnastolatka zdoła ocalić od śmierci, tych których kocha? Przez lata ludzie i wampiry z Morganville żyli obok siebie, nie atakując się nawzajem. Jednak teraz gdy odwieczni wrogowie nieśmiertelnych zostali pokonani, wampiry poczuły zew swojej natury. A ludzie zdali sobie sprawę, że teraz oni są zwierzyną... Claire nie...

W Morganville zaczyna się polowanie... na ludzi.

Czy śmiertelna siedemnastolatka zdoła ocalić od śmierci, tych których kocha?

Claire nie zamierza stawać po żadnej ze stron. Ma przyjaciół również wśród nieśmiertelnych. Ale śmiertelne niebezpieczeństwo wystawia tę przyjaźń na ciężką próbę – tak jak i miłość Claire i Shane’a...

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl

Stasia | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 października 2013

Spodziewałam się takiej klapy, ponieważ już wcześniej zauważyłam, że po czwartej części "Wampiry z Morganville" zmieniły się nie do poznania. Seria zeszła na psy, jednak ja nie mogę się z tym pogodzić, ponieważ 4 pierwsze części zrobiły na mnie duże wrażenie i taka niska ocena części 9 przychodzi mi z trudem.

Wszystko jest nie tak jak powinno.
Oliver manipuluje Amelią - i to było by w porządku, gdyby ona mu nie uległa.
Mike i Eve są małżeństwem - nie podoba mi się to, oni zawsze byli dla mnie paczką wyluzowanych przyjaciół, małżeństwo mojego ulubionego Mike i czarującej Eve jest niesmaczne. Lepsi byli jako zwykła para.
Jadnak na to można przymknąć jeszcze oko.
Monica - Od kiedy jest po stronie "dobra"? Od kiedy pamiętam była sadystyczną, podlą żmiją, więc nie mieści mi się w głowie, że mogli sprzymierzyć się z zabójcą siostry Shane.
A teraz coś kompletnie niewybaczalnego - Mike całujący Clare?
Z tekstem "zawsze chciałem to zrobić".

Cała historia jest strasznie naciągana, jest...

Youstyna | 2013-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2013

Nie wiem czy to kwestia mojego wieku, czy coraz mniejszej wypbrazni autorki, ale coraz bardziej Morganville mnie nudzi.
Draugi się skończyły, zaczęły się duchy.
Amelia mnie nuzy.
Za malo Myrnina.

Ale czytam dalej ;-)

patusia_dorota | 2013-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 lipca 2013

„Świat łamie każdego i potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania.” (Ernest Hemingway i str. 222)

W książkowym świecie pojawiła się już masa książek o wampirach. W każdej z nich wampiry są przedstawiane inaczej Rozpoczynając od Draculi, poprzez świącącego Edwarda, a skończywszy na „wampirach z Morganville”. Właśnie o tej serii chciałabym dziś trochę napisać. „Gorycz krwi” to już dziewiąta księga cyklu. Dodam, że to jeszcze nie koniec. Historia, którą rozpoczęłam ponad rok temu, a ona wciąż trwa, wciąż są wydawane nowe części. Czy Rachel Caine potrafi jeszcze zaskoczyć? W książkach można było przeczytać o tak wielu niesamowitych zdarzeniach, że już nie wiem, co myśleć. Ale skupmy się na „Goryczy krwi”.

Morganville uwolniło się od draugów śmiertelnych wrogów wampirów, jeśli liczyliście na spokój, to grubo się pomyliliście. Założycielka Amelie razem z Olivierem postanawiają rządzić twardą ręką. Jak wpłynie to na ludzi?
Claire, która ma przyjaciół po obu stronach...

africansun | 2013-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Nie wiem co myśleć o kolejnych częściach tej serii. Pomysł na tą księgę był dobry, ale jest coraz więcej rzeczy, które mi się nie podobają.
Po pierwsze i jako główna wada, to zmiana Myrnina. Mam nadzieję, że autorka jednak porzuci nowy pomysł na jego osobę i wróci do starego, dobrego, szurniętego Myrnina.
Innym problemem jest to, że wątek z pogromcami duchów jest swoistym zapychaczem miejsca i był niemniej po prostu nieciekawy.
A jeszcze inną wadą była znowu powtarzająca się końcowa sytuacja z rozmową Claire i Amelie. Jakby nie było innych możliwości zakończenia.
Żałuję też, że prawie nie było żartów, które zawsze towarzyszyły serii.

Jednak pomimo tych wad, nadal zdarzyły się fajne sceny, sam pomysł na rolę Naomi był wspaniały.
Podobało mi się też to, że (chociaż nie wiem kiedy dokładnie) wszyscy bohaterowie dorośleli. Nagle Claire ma 18 lat, a nie wiem, kiedy to się stało.
Polubiłam też Monice. Na prawdę. Ma w sobie coś, co sprawia, że miło się czyta fragmenty z nią.
A samo...

Autorka rozwija się stylem wraz z każdym tomem. Coraz milej jest czytać tą serię. Niestety czytałam dużo opinii o tym, że zostały tylko dwa tomy.

Niestety brak mi w tej części mojego ukochanego wampira. Owszem trochę występuje, ale to niewiele. Bardzo chciałabym usłyszeć/przeczytać od kogoś, że w następnych 2 tomach będzie go dużo więcej. Niestety zdaje sobie sprawę, że jest to powieść dla młodszych odbiorców, więc pewnie więcej będzie bohatera innego, którego serdecznie nie lubię (Shane, bleee).

Nie każdą część z tej serii przeczytałam, głównie dlatego, że początkowy styl był dosyć wodolejny i nudny. Dwa ostatnie (?) tomy, czyli 10 i 11 zamierzam jednak przeczytać.
Zobaczymy co z tego wyniknie.
Jeśli ktoś lubi tą serię to polecam przeczytać pozycję, ale jeśli nigdy się nie zetknęliście z Miasteczkiem Morganville to jednak odsyłam do kilku tomów wstecz.

glizdamagda | 2014-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2014

Chyba najfajniejsza część Wampirów z Morganville :P zaskoczeniem było dla mnie to, że Myrnin pocałował Claire na pożegnanie :000 alb później to jak Michael pod wpływem uroku Noami zaczął 'dobierać' się do Claire :00 ale nawet ta część książki mi się podobała :) baaaardzo smutne było to, że Shane pokłócił się z Claire z powodu Michaela, choć to nie była wina Claire :(((
Amelie o mało nie została zabita przez podstęp swojej siostry - Noami. Rzuciła urok na Oliviera, a on uwiódł Amelie, a potem o mało nie zabił. Amelie jednak się wywinęła. nawet jak czar Noami rzucony na Oliviera przestał działać, to on i Amelie nadal czuli do siebie coś więcej. :DDDDD ale zakończenie było take sweeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet !!!!! ojoj !!! uwielbiam tę serię !!!

Caroline | 2013-10-23
Przeczytana: 23 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tak wysoka opinia tylko za końcówkę książki.
Wreszcie koniec świętej Claire. Pocałunek z Myrninem (wreszcie!), potem Micheal całuje ją (wpływ Naomi, ale co jak co, ale podobał się to Claire) no i wreszcie robi coś dla siebie - na końcu tomu podejmuje decyzje by wyjechać. Kryzys w obu związkach i takie tam ; D No i medium - Jenna, która pozostawia po sobie wiele pytań bez odpowiedzi. Zobaczymy. Aczkolwiek i tak coraz bardziej zaczyna mnie to męczyć. Jedyną osobą, którą z każdym tomem lubię coraz bardziej jest Myrnin. Naprawdę zaczyna mi się podobać ; D Czekam na kontynuację.

bookwormpl | 2014-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Przeczytalam. Tak, jestem z tego dumna, bo miałam pewne wzloty i upadki, ale wycieczki w pociągu sprzyjają czytaniu :)
Przede wszystkim dementuję plotkę, iż Myrnin był w tej części inny niż zawsze. Jak dla mnie, był on taki sam. Było go mniej, to racja, ale na pewno nie był inny. Tak więc, chyba czytaliśmy inną książkę :P
Ślub Eve i Michaela. Ktoś nadal ma jakieś wątpliwości? Ja nie. Bo uwierzcie mi, w tak młodym wieku zdarzają sie małżeństwa i nie dziwi mnie to nawet w książce. Nie odepchnęło mnie to, a wręcz zaciekawiło jak sobie poradzą jako małżonkowie.
Amelie znów rządzi, a raczej figuruje jako rządząca. Dzieje się sporo w Morganville. Ludzie są zbyt odważni, a ktoś perfidnie nimi manewruje jak marionetkami.
A na koniec wisienka na torcie.. Shane i Claire.. Oni sa tym motorem w całej serii. Uwielbiam Claire za jej odwagę i przede wszytkim silny charakter. Jest twarda. Obyło się bez melodramatów, co jest rzadkością w takich sytuacjach! Wiecie co mam na myśli. Shane'owi...

Nikka | 2016-03-03
Przeczytana: 02 marca 2016

Uwielbiam tą "opere mydlaną". Choć nie jest to co na początku z miłą chęcią sięgam po kolejne części.

Wynudziłam się strasznie. Nie wiem, po co pojawiły się te duchy, skoro i tak były tylko dodatkiem.