Austriacka Szkoła Ekonomii dla inwestorów

Okładka książki Austriacka Szkoła Ekonomii dla inwestorów Mark Skousen
Okładka książki Austriacka Szkoła Ekonomii dla inwestorów
Mark Skousen Wydawnictwo: Fijorr Publishing biznes, finanse
biznes, finanse
Austrian Economics for Investors
Fijorr Publishing
2012-01-01
2012-01-01
opracowanie zbiorowe
Ekonomiści -- Austria -- 18-20 w. Szkoła austriacka (ekon.)

Krótka książka o zastosowaniu ASE w inwestycjach. Dla osób, które czytały inne pozycje Skousena, ta może wydawać się mało treściwa, ale mimo wszystko warto po nią sięgnąć i poznać niektóre teorie, którą mogą być przydatne zwłaszcza przy ustalaniu cykli koniunkturalnych.

Skousen przedstawia założenia ekonomii austriackiej oraz jej wpływ na giełdę, przybliża również sylwetki jej najważniejszych twórców. Austriacka ekonomia wyjaśnia szkodliwość rozpowszechnionej popularnej szkoły Keynesowskiej. Warto przeczytać, otwiera oczy na wiele wydarzeń politycznych, gospodarczych, wyjaśnia również cykle koniunkturalne. Książka jest podzielona na dwie części: pierwsza to twórcy i założenia szkoły austriackiej wraz z przykładami, druga to "podręcznik Elgara" - część publikacji Edward Elgar Publishing poświęconej giełdzie.

Książka o tyle cenna, że autor podaje odnośniki do mnóstwa innych publikacji i twórców, by zrozumieć "Austriaków" z naciskiem na aspekt inwestowania. Dobra pozycja, jeśli ktoś chce rozbudzić głód wiedzy w dziedzinie ekonomii.

Broszura służąca przekonaniu przekonanych. Ot i tyle.

Broszura służąca przekonaniu przekonanych. Ot i tyle.

Bardzo rozczarowująca książka.

Nie wiem jaki był sens powstania tej publikacji, poza chęcią zarobku. Jest ona krótka i bardzo lakoniczna. Poglądy ekonomistów szkoły austriackiej zostały opisane w sposób prostacki i powierzchowny, a rady jakie wynikają z ich nauk, które sprowadzają się do paru zdań - owszem, przydatne, ale to trochę mało jak na całą książkę. Wszystko to sprawia wrażenie jakiegoś szkicu i to średnio udanego. Jaki był sens to wydawać? Nauki płynące ze szkoły austriackiej zasługują na lepsze potraktowanie i opisanie.

Zdecydowanie odradzam. Gwiazdki tylko za sam temat i to, że mimo wszystko warto poznać te kilka zdań, jak ma się teoria austriacka do inwestowania.

Bardzo rozczarowująca książka.

Po pierwsze jest strasznie krótka, po drugie nie jest zbyt szczegółowa. Ogólnie opisuje przedstawicieli austriackiej szkoły i ich poglądy. Myślę, że całkiem dobra na początek, jeśli ktoś, tak jak ja, dopiero poznaje podstawy podstaw ASE, choć pewnie są na rynku lepsze pozycje.

• Ekonomia
  • Inwestowanie
  • Przeczytane - rozwój
  • Ebook_PDF
  • Economy
  • Giełda, Inwestycje

Dodaj cytat z książki Austriacka Szkoła Ekonomii dla inwestorów