Zgłosuj na książki roku 2017

Austriacka Szkoła Ekonomii dla inwestorów

Tłumaczenie: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Fijorr Publishing
Austrian Economics for Investors
biznes, finanse
WilkStepowy

(...) W moim głębokim przekonaniu nie ma drugiej szkoły ekonomicznej, która - właśnie jak szkoła austriacka - oferowałaby tak dogłębną, poprawną i sprawdzającą się w praktyce teorię. W dzisiejszym pełnym nieprzewidywalności i gwałtownych zwrotów świecie jest to niezwykle ważna cecha. Zwłaszcza z inwestycyjnego punktu widzenia (...) - Mark Skousen

źródło opisu: Fijorr Publishing Company, 2012

źródło okładki: http://www.fijor.com/

Maciej Zawód-Inwestor | 2017-08-30

Książka ta bardzo pobieżnie porusza kilka zagadnień ekonomicznych opracowanych przez Szkołę Austriacką. Czułem duży niedosyt po jej przeczytaniu. Dla kogoś obeznanego z tematem pozycja ta okaże się bezwartościowa.

mts | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Bardzo rozczarowująca książka.

Nie wiem jaki był sens powstania tej publikacji, poza chęcią zarobku. Jest ona krótka i bardzo lakoniczna. Poglądy ekonomistów szkoły austriackiej zostały opisane w sposób prostacki i powierzchowny, a rady jakie wynikają z ich nauk, które sprowadzają się do paru zdań - owszem, przydatne, ale to trochę mało jak na całą książkę. Wszystko to sprawia wrażenie jakiegoś szkicu i to średnio udanego. Jaki był sens to wydawać? Nauki płynące ze szkoły austriackiej zasługują na lepsze potraktowanie i opisanie.

Zdecydowanie odradzam. Gwiazdki tylko za sam temat i to, że mimo wszystko warto poznać te kilka zdań, jak ma się teoria austriacka do inwestowania.

Łukasz Lelonek | 2015-03-16
Przeczytana: 15 marca 2015

Broszura służąca przekonaniu przekonanych. Ot i tyle.

sharifa | 2014-04-20
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Po pierwsze jest strasznie krótka, po drugie nie jest zbyt szczegółowa. Ogólnie opisuje przedstawicieli austriackiej szkoły i ich poglądy. Myślę, że całkiem dobra na początek, jeśli ktoś, tak jak ja, dopiero poznaje podstawy podstaw ASE, choć pewnie są na rynku lepsze pozycje.

Mairon | 2016-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ekonomia