Walc Wiedeński na Wall Street. Ekonomia austriacka dla inwestorów giełdowych

Okładka książki Walc Wiedeński na Wall Street. Ekonomia austriacka dla inwestorów giełdowych Mark Skousen
Mark Skousen Wydawnictwo: Fijorr Publishing biznes, finanse
biznes, finanse
A Viennese Waltz Down Wall Street. Austrian Economics for Investors
Fijorr Publishing
2014-03-01
2014-03-01
Bogusz Pawiński, Paweł Perka
skousen giełda szkoła austriacka pieniądz wall street mises hayek

Naprawdę dla wielkich wielbicieli szkoły austriackiej. Ale szacun za szczerość, ze Austriacy mylą się bardzo często i podobnie jak reszta ciężko radzi sobie z przepowiadaniem przyszłości.

Jeżeli interesujesz się ekonomią austriacką to ta książka jest zdecydowanie dla ciebie. Polecam

📚💼 Walc Wiedeński na Wall Street - Odkryj moc ekonomii austriackiej dla inwestorów giełdowych! 💰🎩

Czy ceny akcji zmieniają się losowo? Czy można odnieść sukces na giełdzie, świadomie analizując ruchy inwestorów? Z pewnością tak! Ta książka to ukoronowanie wiedzy inwestycyjnej i teorii ekonomicznych austriackiej szkoły. 📚📈

Zapomnij o przypadkowości na rynku, odkryj zasady tanecznego walca, w którym gracze giełdowi (kupujący i sprzedający) poruszają się w zgodzie z rytmem muzyki - rynku. To nie jest zataczający się pijany marynarz, ale zorganizowany taniec, w którym świadome działania wpływają na ceny akcji. 🕺💃

Autor, amerykański finansista, z pasją opowiada o sposobach wykorzystania austriackiej szkoły ekonomii w inwestowaniu. Dowiedz się, jak skutecznie zredukować ryzyko i uniknąć pułapek na giełdzie, a także jak wprowadzić do swojego portfela prawdziwe pieniądze - złoto i srebro. 🏦💼

Poznaj historię największych postaci ekonomii i strategii inwestycyjnych, które odniosły sukces w rytmie giełdowych walców. Odkryj znaczenie teorii cykli koniunkturalnych w świetle kryzysów historycznych. To nie jest kolejna teoria, to praktyczny przewodnik dla tych, którzy chcą inwestować świadomie i osiągnąć realne zyski. 💡💵

Daj się porwać opowieściom autora, które urozmaicają teoretyczne aspekty ekonomii austriackiej. Skousen pisze językiem zrozumiałym dla każdego, a krótkie rozdziały ilustruje praktycznymi przykładami z rynku. To lektura dla inwestorów ambitnych, dla tych, którzy chcą zatańczyć taniec sukcesu na Wall Street. 🌟🕺

Odkryj moc wiedzy, która pomoże Ci inwestować świadomie i odnieść sukces na giełdzie. Pozwól tej książce być Twoim przewodnikiem w fascynującym świecie inwestycji i ekonomii austriackiej. Ta taneczna podróż na Wall Street jest już dostępna! 🎓📈 #WalcWiedeńskiNaWallStreet #EkonomiaAustriacka #InwestycjeGiełdowe #RynekEfektywny #TanecznySukces #PraktycznePrzykłady #ZyskajRealneZyski #ZłotoISrebro #TeoriaCykliKoniunkturalnych #AmbitnyInwestor #WiedzaWartKapitału #GiełdowyTaniecSukcesu #CzytajIKształćSię #InwestujMądrze #RynekFinansowy #SukcesNaWallStreet #BądźEkonomistą #RzetelnyPrzewodnik #KsiążkaInspirująca #InwestycjeZPasją #ZatańczNaWallStreet #SkręcajLepszeAkcje #ZdobądźSukces #InwestujZGłową #FinansowyTaniec #GiełdaNigdyNieŚpi

Zapomnij o przypadkowości na rynku, odkryj zasady...

Polecam.
To moja pierwsza książka tego autora ale nie ostatnia.

Polecam.
To moja pierwsza książka tego autora ale nie ostatnia.

Ta książka, na pewno musi się znaleźć u każdej osoby interesującej się ekonomia austriacka, bo autor jest zwolennikiem tej szkoły. Plus fajnie opisuje przedstawicieli tej szkoły. Autor również opisuje kwestie związane z ruchem twardego pieniądza, co jest oczywiście ciekawe pod kątem inwestycji. I drobiazgowo pokazuje jak pieniądz papierowy jest bezwartościowy, i jak bezwzględnie można nim manipulować na rynkach finansowych i gospodarczych. Polecam przeczytać !

Zaawansowana. Na pewno nie jest to lektura łatwa, ani dla początkującego. Sporo spraw do przemyślenia i wyrobienia sobie własnego zdania, i wyciągnięcia wniosków.

Ciekawa pozycja, przydatna dla zaczynających zapoznawanie się z ekonomią austriacką. Prosta w przekazie i łatwa w przyswojeniu.

Polecam gorąco. Większa treść wbrew tytułowi jest o ruchu twardego pieniądza, ale jest też kilka smaczków dla inwestorów aktywnych na giełdach.

Bardzo dobra książka amerykańskiego finansisty o tym jak działa teoria austriackiej szkoły ekonomii w realiach giełdowych. Książka podzielona jest na dwie części - pierwsza (objętościowo obejmująca 1/3 treści recenzowanego tytułu) traktuje o ekonomii i strategiach inwestycyjnych według szkoły austriackiej, zaś druga opatrzona tytułem "Szkoła austriacka w finansach - szczypta historii" jest zbiorem esejów autora dotyczących sprawdzalności teorii ekonomicznych na rynkach finansowych. Mark Skousen pisze językiem prostym, zrozumiałym dla każdego, a odbiór książki ułatwia to, że autor umie barwnie opowiadać o realiach giełdowych.

Zrozumienie tego, co Skousen napisał nie wymaga szczególnej wiedzy ekonomicznej, tym bardziej, że w pierwszej części książki, w krótkich rozdziałach demonstruje najważniejsze twierdzenia austriaków ilustrując je przykładami z życia giełdy. Jest to znaczący walor dydaktyczny recenzowanego tytułu. Eseje z drugiej część dotyczą przydatności teorii akademickich w inwestowaniu na giełdzie. Przywołane są tutaj sylwetki ekonomistów jako graczy giełdowych, przede wszystkim na przykładzie Rothbarda (ekonomista austriacki) i Keynesa (twórca nowej szkoły ekonomicznej stojącej w opozycji do austriaków),którym zostały poświęcone osobne eseje. Pojawiają się także sylwetki Misesa (ekonomista austriacki, nauczyciel Rothbarda) oraz Fishera i Friedmana (monetaryści). W esejach został też zaprezentowany ruch twardego pieniądza oraz austriacka teoria cykli koniunkturalnych na przykładzie kryzysu lat 30. XX wieku. Pewnym mankamentem zbioru esejów jest to, że są to tylko zebrane teksty, które zostały wcześniej już opublikowane. Przez to powtarzają się niektóre stwierdzenia. Przykładowo, w ramach jednej książki można przeczytać trzy razy o tym jak Mises zrezygnował z proponowanego mu wysokiego stanowiska w najważniejszym banku Austrii ze względu na przewidywany przez niego zbliżający się krach.

Dzięki wspomnianemu walorowi dydaktycznemu "Walc wiedeński" może nawet stanowić dobre wprowadzenie do nauki ekonomii dla laika. Osobiście zalecam pod tym względem sięgnięcie również po "Szkołę austriacką" Jesúsa Huerty de Soto. Znajomość przytoczonej pozycji nie jest potrzebna do zrozumienia książki Skousena, ale oba tytuły wzajemnie się uzupełniają, a Huerta de Soto w bibliografii "Szkoły austriackiej" zamieścił esej Skousena "Kto przewidział krach roku 1929?" znajdujący się w "Walcu wiedeńskim". Z tymi dwoma książkami świat ekonomii z pewnością przestanie być tajemną wiedzą dla czytelnika.

Książka dla tych czytelników, którzy interesują się ekonomią i inwestowaniem giełdowym. Dokładny opis ekonomii austriackiej. Opisuje "twarde aktywa", ukazuje najsłynniejszych przedstawicieli szkoły austriackiej.

• Ekonomia
  • Finanse