Ile waży sekunda?

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
6 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Bożena

Fragment tekstu: Gdzie ja jestem? Scenografia zerżnięta z Matrixa, dwa ogromne, stare, skórzane fotele ustawione przy małym, okrągłym stoliku, partia szachów w trakcie. Podłoga mlecznobiała. Dookoła nic, biało, pusto po horyzont. Naprzeciwko mnie siedzi koleś, na oko z dziewięćdziesiąt wiosen w metryczce, wiem, że ma na imię Piotr, ale skąd się znamy, pojęcia nie mam. Tlenione owłosienie, na...

Fragment tekstu:

Gdzie ja jestem? Scenografia zerżnięta z Matrixa, dwa ogromne, stare, skórzane fotele ustawione przy małym, okrągłym stoliku, partia szachów w trakcie. Podłoga mlecznobiała. Dookoła nic, biało, pusto po horyzont. Naprzeciwko mnie siedzi koleś, na oko z dziewięćdziesiąt wiosen w metryczce, wiem, że ma na imię Piotr, ale skąd się znamy, pojęcia nie mam. Tlenione owłosienie, na głowie nowa ondulacja. Ma na sobie lnianą, szarą kieculkę przewiązaną grubym sznurem w pasie. Stopy bose, zasandalone. Retro w stylu Jerycho.
— Co jest, Gusto, przestraszyłeś się, że tym razem nie dam ci wygrać?
— Cooo? — zupełnie jakbym się naćpał. Znam gościa, co więcej, czuję się bardzo spokojny i bezpieczny w jego towarzystwie. Sytuacja dosyć niestandardowa, choć u mnie wszystko, co niestandardowe, zalicza się do normy […].

źródło opisu: http://wfw.com.pl

źródło okładki: http://wfw.com.pl

awiola | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

"Pieniądze są statusem społecznym, środkiem do poszukiwań zaginionego sensu ludzkiej egzystencji, przedłużeniem pogłębiającego się szaleństwa. Nie dają szczęścia, ale pozwalają w wygodnym stylu kontemplować stan nieszczęścia."

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko możemy kupić, wycenić, zmierzyć i zważyć. Jedynie czas biegnie bez żadnych ograniczeń, niepodatny na żadne formy przekupstwa. Zastanawialiście się kiedyś, ile waży sekunda? I czy można ją wycenić w mierzalnych jednostkach, które znamy?

O autorce niniejszej książki wiem niewiele. Jolanta Tarka pochodzi z małej miejscowości, jej przyjaciele nazywają ją Latarką. Dwanaście lat temu przyjechała do Warszawy. W stolicy czekały na nią studia, praca ale również samotne rodzicielstwo. Autorka obecnie jest mamą trzyletniego synka. Jak sama o sobie pisze, najwięcej z jej osoby czytelnik znajdzie w głównym bohaterze jej debiutanckiej książki. "Ile waży sekunda? Każdy singiel dzień" jest pierwszą częścią zaplanowanej...

Karolina | 2014-11-05
Przeczytana: 31 października 2014

Lekka, przyjemna aczkolwiek... Pierwsze parę stron miałam problem z przebrnięciem przez książkę. Ale, że tak powiem im głębiej w las tym lepiej. Zaczyna wciągać człowieka i pochłania dosyć pozytywnie. Główny bohater jak na chwile obecną pozytywny ale prawie aż nierealny. Wydarzenia w niej opisane również nierealne ale wciągające. Myślę że wiele kobiet weźmie głównego bohatera za swój ideał. Co do zakończenia bardzo irytuje mnie przerwanie akurat w tym momencie. Dlaczego akurat teraz?? Myślę, ze autorka miała na celu pozostawienie nas w niepewności a może będzie kolejna część??
POLECAM

Agnieszka | 2016-09-05