Kod demona

Tłumaczenie: Marlena Dąbrowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fikcja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hachette
Demon code
kod demona
Sonia

Nazywa się Diema. Ma dziewiętnaście lat. Sama może ocalić świat. Apokalipsa została przepowiedziana. Z Muzeum Brytyjskiego zostaje skradziona XVII-wieczna książka - dzieło obłąkanego proroka, który przewidział Apokalipsę. Żadna z jego katastroficznych wizji nie spełnia się. Aż do tej pory. Jeden po drugim, niesamowite znaki i zjawiska paraliżują świat - jednak czy są cudami, czy może efektem...

Z Muzeum Brytyjskiego zostaje skradziona XVII-wieczna książka - dzieło obłąkanego proroka, który przewidział Apokalipsę. Żadna z jego katastroficznych wizji nie spełnia się. Aż do tej pory. Jeden po drugim, niesamowite znaki i zjawiska paraliżują świat - jednak czy są cudami, czy może efektem złowrogich działań człowieka? Na swojej drodze do odkrycia prawdy była policjantka oraz eksnajemnik spotykają jedyną osobę, która może rozszyfrować tajemnicę przepowiedni - dziewiętnastoletnią dziewczynę nazywającą się upadłym aniołem… Świat się kończy. Zaczyna się przygoda.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/ksiegarnia/literatura/f...(?)

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/ksiegarnia/literatura/f...»

kasandra_85 | 2013-05-29
Przeczytana: maj 2013

Animi | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Wygrane, 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Ocena "Kodu demona" szybko zmieniała się w moich oczach.
Opis trochę odrzucił, początek zachęcił, dał nadzieję na obiecującą akcję, sprawił, że polubiłam Kennedy, a mniej więcej od jednej trzeciej książki zaczęło się dziać coś, za czym, delikatnie mówiąc, nie przepadam.
To był moment, kiedy szczęśliwe zbiegi okoliczności, wielokrotne balansowanie na krawędzi życia i śmierci, które zawsze kończyło się pozostaniem na tej pierwszej stronie oraz na ogół przewidywalne tajemnice zaczęły tworzyć coraz dłuższą listę.
Przemoc, odgadywanie ruchów przeciwnika, opracowywanie taktyki, zagadywanie oprawcy w chwili, gdy może jednym ruchem zabić ofiarę, a jednak (wciąż tego nie rozumiem, ilekolwiek książek i filmów z podobnymi wątkami bym poznała) tego nie robi.
Mimo dobrego wprowadzenia i wątku z ukradzioną księgą, jest w tym naiwność, która zwyczajnie mnie rozczarowała. Poza tym myślę, że powieść mogłaby być krótsza, bo pod koniec miałam wrażenie, że cała akcja powtarza się i powtarza, z pozoru...

PannaMrau | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Jako wieczorne, relaksujące czytadło 'Kod demona' sprawdził się idealnie, bo czytał się dosyć lekko i nie wymagał wiele od czytelnika. Miłośnikom historii w klimatach Dana Browna książka powinna się spodobać, ja jednak po przeczytaniu większości pozycji z Langdonem w roli głównej przy lekturze 'Kodu demona' miałam cały czas wrażenie, że te schematy skądś już znam.

słoneczko | 2015-11-27
Przeczytana: maj 2015

W porównaniu z pierwszą częścią "Oszustwem znad morza martwego" słabsza, ale w mojej opini jedna z ciekawszych pozycji w tym gatunku.

Mirae | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Czytadło jakich wiele.
Nie nuży, ale nie porywa.
Nie drażni, lecz nie zachwyca.

Zaczytana | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 2014 rok

Zbrodnia i demony (a więc zapowiadało się interesująco). Sięgnęłam po nią ze względu na ilość stron. Jednak tylko mnie znudziła :(

Cyrysia | 2013-07-13

nan1989 | 2016-04-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sensacja
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Szczerze to podobała mi się ta książka i nie żałuję, że poświęciłam jej kilka dni. Rzeczywiście można odnieść wrażenie, że bohaterowie są swojego rodzaju supermenami, ale należy pamiętać, że w zamyśle autora są ludźmi, którzy przeszli specjalne szkolenie i posiadają sporą dozę doświadczenia. Oczywiście nie wszyscy, ale to akurat świadczy na korzyść Blake'a, ponieważ postać Rusha wprowadza sporo świeżości i nadaje powieści więcej wiarygodności. Zresztą trochę improwizacji nigdy nikomu nie zaszkodziło - byle nie w nadmiarze. Tak jak posiadanie przeczuć i umiejętność wysnuwania niesamowicie trafnych wniosków... Tego akurat było co niemiara.
Interesująca jest tematyka, choć moim zdaniem wydawca zrobił sobie psikusa, ponieważ porównując twórczość Blake'a do Dana Browna, automatycznie sugeruje czytelnikom czego możemy się spodziewać. Co może doprowadzić do mylnych wniosków i niespełnionych oczekiwań. Ponieważ "Kod demona" nijak się ma do "Kodu Leonarda da Vinci". Nie wiem...

aneczka_wl | 2017-11-09

"Kod Demona", to bardzo intrygujący tytuł, który sprawił, że zdjęłam książkę z półki w bibliotece. Cieszyłam się nią niestety krótko, choć początek muszę przyznać, był bardzo dobry: grupowe morderstwo, policjantka, która została zawieszona w obowiązkach i kradzież książki z miejsca, z którego nie można nic ukraść. Fajnie, naprawdę super początek. Ale później stało się coś strasznego. Akcja ciągnie się jak flaki z olejem, zabawa w kotka i myszkę, z góry można wszystko przewidzieć. Ach... Po 200 stronach miałam dosyć. Z bólem w sercu dotrwałam do końca, bo autor pomimo świetnego pomysły na książkę nie do końca mam wrażenie, że przemyślał wszystko.

pawel | 2013-06-15

Świetna książka! warto przeczytać ale trzeba pamiętać żeby najpierw przeczytać pierwszą cześć "oszustwo z nad morza martwego" !! :)

Wygraj książkę "Kod demona"

W zeszłą środę swoją premierę miała książka "Kod demona" Adama Blake'a wydana przez Hachette.  Leo Tillman i Heather Kennedy kontynuują w niej swoje poszukiwania zapoczątkowane w "Oszustwach znad Morza Martwego". Dziś na LC ruszył konkurs, w którym możecie wygrać tę książkę.