Złodzieje nieba

Philip Wilson
2006-01-01
2006-01-01
83-7236-203-3

Początek wiele obiecujący, ale później rozwinięcie i zakończenie słabsze. Nie było źle, ale jednak czegoś zabrakło.

Wielu użytkowników napisało pozytywne recenzje dla tej książki co skusiło mnie do sięgnięcia po nią. I co? Rozczarowanie. Rozczarowanie jak... diabli :)

Fabuła jest prosta jak strzała, bohaterowie totalnie jednowymiarowi i nudni, a główny oponent, który powinien emanować charyzmą i siłą jest tak wyświechtany, że aż można się wystraszyć. Tego wyświechtania właśnie, na pewno nie samej postaci.

Ostatnie sto stron to jakaś groteska; [SPOILER] dwóch gości, z czego jeden zupełnie nieprzygotowany masakrują oddział płatnych zabójców, czterokrotnie lecą w kulki z diabłem i za każdym razem wychodzą z tego bez większego szwanku, psychol mający odpalić naszych herosów musi wygłaszać bzdurne kwestie i poematy (to już standard w słabych książkach) tak długo aż wreszcie deux ex machina wkroczy do akcji w (po raz nasty) ostatniej chwili, gdy Simon i Michael już NAPRAWDĘ nie mogą zaczerpnąć tchu. Ludzie, no ile można?! [KONIEC SPOILERÓW]

Babrając się w tym bagnie sprawdziłem z którego roku ta książka w ogóle jest bo nagromadzenie kretynizmów sprawiało, że myślałem iż powstała gdzieś w 80. latach, kiedy na takie durnoty przymykano oko bo chodziło wyłącznie o dobrą zabawę. A tu zdziwko, bo jednak 2006.

Porównania do "Kodu..." Dana Browna uważam za śmieszne. To bardziej baśń dla dwunastolatków. Nie pojmuję jak dorosły człowiek może to czytać i nie łapać się co chwila za głowę. Cztery gwiazdki za obiecujący początek i kilka emocjonalnych wstawek.

Nie najgorsza .momentami wzruszająca

Nie najgorsza .momentami wzruszająca

Dostałam rewelacyjną recenzję, ale jakoś mnie nie powaliła na kolana. Faktycznie momentami była bardzo wciągająca, ale liczyłam na coś znacznie więcej.

Dobrze napisany thriller. Plus za ciekawa wciągającą fabułę, minus za trywialne dialogi. Polecam jako książka mająca zapewnić rozrywkę.

Myślę, że ocena "przeciętna" idealnie opisuje książkę Richarda Doetscha. Powieść czyta się dość szybko, ale nie jest to typowy zawiły thiller, nazwałabym go raczej "lekkim kryminałem". Nie jest to dzieło, które trzyma w napięciu do samego końca. Owszem występują momenty tzw. "BUUUM! ", ale jest to raczej sporadyczne, a losy bohaterów bywają przewidywalne.

Polecam tą książkę na długie zimowe wieczory osobom, które zamierzają stopniowo otwierać się na nową kategorię książek, ale nie chcą się rzucać od razu na "głęboką wodę".

Polecam tą...

Książka jest ciekawa, ale nie czytałam jej z zapartym tchem. Czegoś mi zabrakło. Pomysł na fabułę mi się spodobał, wzruszyłam się, ale przez większość książki byłam raczej obojętna. Chciałam ją dokończyć, ale nie śledziłam z zapartym tchem losów bohaterów. Początek i środek były wielce obiecujące, ale im dalej tym coraz bardziej mnie... nudziło. Czekałam po prostu aż się to wszystko skończy, za dużo niesamowitych przygód wplecionych w fabułę, które sprawiały wrażenie niewiarygodnych. Cóż, nie wszyscy mają talent do opowiadania bajek. Za dużo kombinowania, za dużo przedłużania fabuły. I nie wiem co sądzić o tych nadprzyrodzonych motywach, tego się nie spodziewałam.. albo może inaczej, spodziewałam się, że jak już coś takiego tu będzie to zostanie to przedstawiony w trochę inny sposób. Pod tym względem bardziej wiarygodne są młodzieżowe paranormal romanse. Cóż ten wątek nie przeszkadza, ale spokojnie fabuła mogłaby się spokojnie obejść bez tego. Plus za ciekawie dodane opisy Watykanu i innych miejsc oraz drobne wątki historyczne.
Zastanawiam się jednak ile w tę powieść włożono serca a ile chęci na zarobek.

Nie jest to zła książka, nie zaliczam jej do złych czy nieudanych. To książka z tych, które zapewniają dobrą rozrywkę.
Raczej było to coś czego się mniej więcej spodziewałam, właśnie takiej fabuły, ale jednocześnie mnie delikatnie rozczarowała, bo jednak sądziłam, że będzie to coś więcej. Jest to mimo wszystko piękna historia, która mnie wzruszyła. I sama właśnie opowieść mi się podobała, ale wykonanie już odrobinę mniej.

Pół na pół romans i thriller, napisany całkiem przyzwoicie. Przyjemnie się czyta, mimo iż fabuła jest dość przewidywalna, a jeśli ktoś czytał wcześniej chociażby Dana Browna, nie można oprzeć się wrażeniu, że się już bardzo podobną książkę czytało. Nie wiem, która z nich powstała pierwsza, niemniej jednak tematyka, klimat, bardzo zbliżone. Taka lekka w czytaniu pozycja, na pewno nie jest to stracony czas, ale nie jest to też książka, którą trzeba koniecznie przeczytać.

Ta książka to najlepszy thriller jaki do tej pory czytałam. Niezwykle wartka akcja i nagłe jej zwroty rzucają czytelnika w świat stworzony przez autora i nie dają się z niego wydostać przez dłuższy czas. Jest to jednocześnie piękna historia o miłości i poświęceniu jak i o tajemnicy przez lata strzeżonej najlepiej jak się tylko da.

Świetny thiller, taki w stylu Dana Browna. Walka o odzyskanie kluczy do Nieba. Genialny złodziej, prawy gliniarz i tajemniczy wojownik muszą stawić czoło czystemu złu.
Akcja nieco przewidywalna, ale wciągająca.

Akcja nieco przewidywalna, ale wciągająca.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Pożyczone