Piękne i bestie, czyli 10 najsłynniejszych morderczyń w historii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "http://www.google.pl/search?hl=pl&tbo=p&tbm=bks&q=bibliogroup:%22Fakt+Historia%22&source=gbs_metadata_r&cad=2". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
historyczna
meglau7

W trakcie naszej kolejnej wędrówki przez kolejne epoki poznamy kobiety, które często dorównywały mężczyznom w barbarzyństwie, a nawet ich prześcigały. Dla niektórych morderstwo było jedynie środkiem zrealizowania założonego celu. Ale zdarzało się też, że to nie władza, pieniądze czy zranione uczucia, a sama przyjemność towarzysząca odbieraniu życia była celem. Dlaczego takie się stały? Poznajcie Lukustę, Messalię, Elżbietę Batory, Marię I Tudor, Belle Gunnes, Irmę Grese, Julię Brystygierową, Patricię Krenwinkel, Ulrike Meinhof i Aileen Wuornos.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie Cinnamon

Kanclerz | 2013-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Tematyczny zbiór niezbyt obszernych ciekawostek. Dobre dla zrobienia smaku, ale szukać konkretów trzeba gdzieś dalej.

Nefariel | 2013-04-23

Bardzo fajny zbiorek tekstów.

Aaron | 2015-01-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015