Piękne i bestie, czyli 10 najsłynniejszych morderczyń w historii

Okładka książki Piękne i bestie, czyli 10 najsłynniejszych morderczyń w historii Ignacy Barwiński
Ignacy Barwiński Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska powieść historyczna
powieść historyczna
Ringier Axel Springer Polska
2012-01-01
2012-01-01

Książeczka wydana jako dodatek do jednego z numerów gazety „Fakt”. Opisano w niej słynne morderczynie z różnych epok i okresów historycznych. Rzeczywiście wybrano bardzo charakterystyczne i spektakularne przypadki, o których było głośno w mediach, bo kto nie słyszał o sekcie Mansona, Irmie Grese , Messalinie i innych opisanych tam kobietach. Nie są to bardzo szczegółowe opisy, raczej pewien rys danej postaci i jej zbrodni, metod działania, charakteru. A jeśli ktoś chce zgłębić temat dotyczący danej osoby, to musi sięgnąć do bardziej konkretnych książek, szerzej i obszerniej opisujących dany przypadek. To jest taka książeczka do poczytania w podróży, na plaży, w kolejce do lekarza. Dosyć bogato ilustrowana zdjęciami i portretami opisywanych w niej kobiet – morderczyń. Czyta się to szybko, aczkolwiek ciarki przechodzą po plecach gdy poznajemy „wyczyny” każdej z tych kobiet. Trudno ocenić tę książeczkę na równi z normalną literaturą, bo przecież ona nią nie jest. Ja wystawię ocenę pod kątem tego jak mi się ją czytało i jak ją odebrałam jako całość czyli pod względem atrakcyjności takiej ciekawostki czytelniczej.
A książeczka w miarę interesująca, wciągająca, wywołuje adrenalinę i zachęca aby zgłębić obszerniej życiorysy przedstawionych tu morderczyń.

Bardzo fajny zbiorek tekstów.

Bardzo fajny zbiorek tekstów.

Tematyczny zbiór niezbyt obszernych ciekawostek. Dobre dla zrobienia smaku, ale szukać konkretów trzeba gdzieś dalej.

• 2015
  • Kryminologia/kryminalistyka
  • Domowa biblioteczka
  • Na faktach
  • Polska

Dodaj cytat z książki Piękne i bestie, czyli 10 najsłynniejszych morderczyń w historii