Pułkownik Kukliński tajna misja

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Derufin | 2014-03-06
Przeczytana: 02 marca 2014

Ta książka pokazuje sprawę Kuklińskiego z jego własnej perspektywy - napisał ją przyjaciel Jacka Stronga - i bardzo dobrze, bo jak inaczej można dowiedzieć się nie tylko o tym, jakie materiały sowieckie Kukliński przekazywał, ale dlaczego to robił, kiedy zaczął myśleć o ratowaniu Polski w ten sposób itd.
Dla mnie niesamowitym odkrycie było to, że w latach 60-ych w Polsce było mnóstwo broni jądrowej...
Czytajcie takie książki, opowiadajcie je dzieciom - wreszcie można poznawać prawdziwą historię!
Ale uwaga - ostatnie dwa rozdziały to wypowiedzi o Kuklińskim... cóż, w większości tylko wypełniają strony...

Konkwistador_druku | 2015-01-21

Kukliński - tak, powyższa książka - nie! Stanowczo. Zbiór jakby losowo dobranych dokumentów, opinii, od Radosława Sikorskiego przez Stanisława Kozieja po samego Autora, który opisuje bohatera w superlatywach i homeryckich metaforach. Faktów mało, język parciany, a wydanie... jakby ktoś chciał płk. Kuklińskiemu przykrość zrobić.

Primitive | 2014-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Reszta
Przeczytana: 24 lutego 2014

spodziewałem się lepszej literatury. mało konkretów, ogólniki, za dużo cytatów. jedyny plus, to zdjęcia.

muszę sięgnąć po coś bardziej opasłego.

Jazz | 2016-02-23
Przeczytana: 30 kwietnia 2014