Gra

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Wydawnictwo: Albatros
THE CAPITOL GAME

Jack Wiley, komandos oddziałów Delta i weteran wojny w Iraku, po powrocie do kraju kończy studia na Harvardzie i podejmuje pracę na Wall Street, zarabiając miliony dolarów dla siebie i swoich przełożonych. Dowiaduje się o małym koncernie chemicznym Arvan Chemicals, którego inżynierowie odkryli nowy polimer mogący zmienić koleje wojny. Chociaż Arvan Chemicals stoi na krawędzi bankructwa, jej właściciel, Perry Arvan odmawia sprzedania patentu. Jack zaczyna szukać firmy gotowej dokonać wrogiego przejęcia, skłonnej złamać wszelkie etyczne zasady, byle wprowadzić produkt na rynek i zarobić miliony.

źródło opisu: http://literacki24.pl/

źródło okładki: http://literacki24.pl/

mangusta | 2018-08-01
Przeczytana: 2015 rok

kolejna pompatyczna książka z USA. Nie wiem, nie czuje tego klimatu i uroku. Może za mało patriotyzmu jest we mnie.

Crimelover | 2017-04-28

Nie wiem, jak ta książka mogła zostać w USA bestsellerem. O tak, uderza w patriotyczne, militarne tony, ale nie tego oczekuje się od thrillera...
Przez połowę książki ZERO akcji. Jakieś uzgodnienia, jakieś rozmowy, wreszcie sfinalizowane tak, jak się wszyscy tego mogą spodziewać i... tyle.
Wybitna nuda.
Później fabuła nabiera tempa, ale nadal nie jest to kolejka górska.
Do tego okropne dłużyzny... Częste zbędne wstawki o przeszłości bohaterów, po prostu można przerzucać całe rozdziały.
4 naciągane gwiazdki. Raczej dla miłośników amerykańskich pompatycznych przecietniaków niż dla fanów thrillera czy kryminału.

Robson73 | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Kolejna bardzo dobra książka Briana Haig.

Izu | 2015-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam
Przeczytana: 11 października 2015

Sama fabuła jest niezwykle intrygująca. Z każdą kolejną stroną pojawia się coraz więcej zagadkowych wątków i tajemnic. Końcówka jednak mnie zawiodła. Spodziewałam się bardziej zaskakującego zakończenia po tak tajemniczej powieści.

Tomek | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Znakomicie się czyta, ale od połowy wiadomo co się stanie na końcu, zwłaszcza jak ktoś czytał Ławę Przysięgłych Grishama.

DuduS | 2013-09-22
Przeczytana: 22 września 2013

Jestem świeżo upieczonym komentującym tę książkę :)

Haig, jak to Haig trzyma formę ponad normę. I jest to jak najbardziej trafne określenie w mojej opinii.

Czekałem na tą książkę z niecierpliwością i się doczekałem. Smaczku dodawał fakt, że jestem po całej serii, gdzie pierwszoplanową postacią był nie kto inny jak: Sean Drummond.

Ta seria mnie rozwaliła na łopatki, pod względem sarkastycznych cytatów jakie były w nich zawarte. Po prostu majstersztyk.

Tutaj spodziewałem się tego samego pod względem ironii i niewyparzonego języka, ale krótki opis jednak sprowadził mnie na ziemię i utwierdził w przekonaniu, że to będzie Brian, jakiego jeszcze nie znam.

Bohaterem tej książki jest Jack Wiley i chciwi na kasę jak nikt inny na tym świecie, panowie z górnych półek stacjonujących w firmie Capitol Group, która świadczy swoje usługi w branży zbrojeniowej i nie tylko.

Dla niecierpliwych, bądź tych którzy mają po raz pierwszy styczność z tym o to autorem, proszę o cierpliwość i...