Ocalenie

Saving Faith
FBI, morderca, rząd, USA
Ag2S

Inne wydania

Niedaleko Waszyngtonu, w zalesionej okolicy na końcu żwirowej drogi, stoi mały domek W tym miejscu FBI ma przesłuchać jednego z najważniejszych świadków, jakiego agencja miała do tej pory. Faith Lockart ma do opowiedzenia niesamowitą historię. Niestety kilka niepowołanych osób wie o tajnym spotkaniu. Jedną z nich jest prywatny detektyw Lee Adams, a drugą wynajęty zabójca, obserwujący dom na...

Jedną z nich jest prywatny detektyw Lee Adams, a drugą wynajęty zabójca, obserwujący dom na rozkaz swoich potężnych pracodawców. Kiedy Faith Lockhart przychodzi, aby powiedzieć FBI wszystko, co wie o potężnym lobbyście, człowieku, manipulującym polityką rządu USA, zabójca ciągnie za spust i pada niewłaściwa ofiara. Teraz Faith Lockhart musi uciekać przed najbardziej niebezpiecznymi ludźmi w Ameryce. Na szczęście pomaga jej Lee Adams, wplątany w całą aferę.

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: Wydawca

Gośka | 2013-07-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 lipca 2013

Kiedyś, dawno temu, zaczytywałam się książkami Ludluma, które traktują głównie o szpiegostwie. Co prawda ten czas już minął, ale czasami lubię poczytać coś w tym guście. "Ocalenie" nie dorównuje Ludlumowi, chociaż mamy w niej i FBI i CIA.
Lee Adams to prywatny detektyw z zasadami. I chociaż na co dzień zajmuje się raczej śledzeniem niewiernych mężów, to posiada zdolności, które spodobały się jego nowemu, tajemniczemu zleceniodawcy. Za całkiem niezłą sumkę Lee ma śledzić Faith Lockhart, która jak się okazuje jest pod opieką FBI i ma zeznawać na temat ważnych rządowych osobistości i przekrętów na najwyższym szczeblu. Pewnej nocy Lee staje się świadkiem zamachu na życie Faith. Siłą rzeczy zostaje wplątany w zawikłaną intrygę i musi ratować swoje i Faith życie. Zaczyna się ucieczka i dociekanie, kto stoi za zamachem.
Akcja książki toczy się wartko i gładko, sporo w niej akcji, kilka zaskoczeń. Jak dla mnie czasami zbyt dużo wtrętów politycznych, choć pewnie bez nich książka by...

terenaa | 2014-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 lipca 2014

Kiedy zacząłem czytać tę książkę myślałem, że nie będzie tak ciekawa jak głosił opis na okładce. Kilka pierwszych rozdziałów umacniało mnie w przekonaniu, że to nie jest historia, która mnie wciągnie czy zaintryguje. Podczas czytania dalszych rozdziałów spotkałem się z niezwykłymi zwrotami akcji, dopracowanymi szczegółami i sercem włożonym w napisanie tej pozycji. Po skończeniu lektury, gdy mogę spojrzeć na nią jako na całokształt, muszę przyznać, że David Baldacci to zdecydowanie jeden z obecnych pisarzy, którego książki naprawdę warto przeczytać. Jestem pod wrażeniem historii Faith Lockhart. Zdecydowanie lektura obowiązkowa.

dorcia2633 | 2016-01-28

Młoda kobieta zgłasza się do FBI. Chce ujawnić kulisy działania znanego lobbysty i jednocześnie swojego przyjaciela, w których sama również brała udział. W zamian żąda gwarancji bezpieczeństwa dla obojga. Wszystko wydaje się proste do momentu, kiedy okazuje się, że nie tylko FBI wie o całej sprawie.
Ktoś jednak zna miejsce kolejnego spotkania kobiety z agentami Biura. Grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo, ale nagle pojawia się prywatny detektyw, żeby ją chronić. Kto wynajął detektywa, a kto płatnych morderców?
Rozpoczyna się rozgrywka. Jeden błąd może kosztować życie. Komu ufać? Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Wielka polityka, walka o wpływy na najwyższych szczeblach władzy, agenci FBI kontra CIA.

Thomas886 | 2015-03-05
Przeczytana: 07 września 2014

Pochłonięta jak dobre śniadanie.

Sonny | 2014-01-22
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Fajna książka, którą czytałem z zapartym tchem. Taka sensacja jest lepsza niż film sensacyjny, bo ma się wrażenie, że się w niej uczestniczy! Polecam !!!

Bursikowa | 2016-12-09
Przeczytana: 05 sierpnia 2012