Labirynt śmierci

They're Are Watching
978-83-7659-520-7
literatura amerykańska
Ag2S

Patrick Davis jest nauczycielem angielskiego w szkole średniej w Los Angeles i – jak większość mieszkańców Miasta Aniołów – od najmłodszych lat marzy o tym, aby zostać filmowcem. Nieoczekiwanie udaje mu się sprzedać scenariusz filmu sensacyjnego. Oni patrzą i dostaje pracę na planie. Ma poczucie, że wygrał los na loterii. Dokładnie w tym momencie jego życie zaczyna się rozpadać. Keith Conner, aktor grający w filmie główną rolę, oskarża go o napaść. Własna żona zdradza go z sąsiadem. Jego dom jest na posłuchu, a ukryte kamery filmują każdy ruch domowników i gości. Podrzucone płyty DVD z nagraniami nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości. Najgorsze są jednak anonimowe maile i zawarte w nich
instrukcje: Nikomu nie mów. Rób, co każemy. Albo ona zginie. Wokół Patricka stopniowo zaciska się pętla; zaczynają ginąć niewinni ludzie: Keith, osoby,z którymi spotkał się wcześniej na życzenieszantażystów, nawet policjanci. Kto za tym wszystkim stoi? Co chce osiągnąć? Osaczony mężczyzna nie ma wyjścia, musi sam dojść do prawdy. Jego przeciwnicy są potężni i wszędzie mają swoje wtyczki...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

krzycho945 | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Intrygująca okładka , ciekawy opis, ale fabuła książki niezbyt przekonywująca. Książka na początku nużąca,potem się rozkręca, ale nie wiem sam czy akcja w tej książce toczy się na tyle szybko, aby czytelnik czytał ją na bezdechu i nie mógł doczekać się rozwiązania zagadki. Książka jest po prostu przeciętna , nie porywa, ale nie jest również całkiem beznadziejna.

Marczewek | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

To thriller czy powieść s-f, a może fantastycznonaukowa?
Samo kasująca się płyta DVD czy artroskopowe wpuszczanie przewodu w ściany to hmm, technologia XXX wieku chyba.
Szukałem nawet czegoś na ten temat w guglu, ale to chyba niedostępna dla zwykłego śmiertelnika idea.

Ogólnie technologicznie, to pan pisarz dopasowuje akcję do własnych potrzeb, co trochę mija się z logicznym ciągiem zdarzeń.
Potem autor wprowadził kilka znikąd wyjętych wątków, i już myślałem że będę mógł zlać książkę z góry na dół, a tu nagle wszystko z grubsza połączył.

Mimo wszystko historia na maksa naciągana, durna i nieprawdopodobna.
Przeczytać się da, ale podobnie jak z Cobenem, frajda to żadna.

Odradzam.

Henioo | 2016-03-23
Przeczytana: 19 marca 2016

Liczyłem na coś więcej, i się przeliczyłem. Początek ciekawy, ale później już tylko gorzej... Mogła być to naprawdę pierwszorzędna robota, thriller na najwyższym poziomie, a wyszła przeciętna, dość nudna opowiastka. A i cała intryga, czyli to, dlaczego głównemu bohaterowi przydarza się to, co się przydarza, jakaś taka za bardzo zagmatwana. Jak ja bym chciał kogos- przepraszam za wyrażenie- udupić, zrobiłbym to w zupełnie inny sposób ;-)
Jeśli nie masz co czytać, poczytaj, jeśli masz, szkoda czasu...

Michael Shootbook | 2015-01-20
Na półkach: Przeczytane, ~ H3, Posiadam, 2015
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Książka "Labirynt śmierci" trafiła na moją półkę przez przypadek i przeleżała na niej blisko trzy lata. Wreszcie postanowiłem po nią sięgnąć. Byłem raczej pesymistą, zważywszy na to, że powieść kupiłem na wyprzedaży, ale już drugi raz w tym roku zostałem mile zaskoczony.

Powieść Gregga Hurwitza intryguje. Bo oto zwykły nauczyciel angielskiego pewnego dnia znajduje w doręczonej gazecie płytę DVD, na której ktoś nagrał go gdy ten sika we własnej toalecie. Kolejne dni przynoszą kolejne nagrania, jeszcze bardziej niepokojące. Gliniarze rozkładają ręce, a nasz belfer i jego żona żyją w coraz większym napięciu. To napięcie udziela się również czytelnikowi. Lubię czy to powieści czy też filmy, w których bohaterowie - najlepiej zwyczajni ludzie - stają w obliczu sytuacji ekstremalnych, są osaczeni, przyparci do muru. Wszystko to, możemy znaleźć w thrillerze "Labirynt śmierci". I nawet pierwszoosobowa narracja, za którą nie przepadam, nie razi tak bardzo w oczy, a nawet jest...

jola_smirnow | 2012-03-22
Na półkach: Teraz czytam

Trochę nudnawe

Lamika | 2015-01-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Jak mawiał Hitchcock - "na początku powinno być trzęsienie ziemi, a potem napięcie powinno wzrastać". Taka jest ta książka, intrygująca, prowadząca czytelnika na manowce, aby naraz akcja dokonała zwrotu o 180 stopni :) Dobrze się czyta, mimo kilku ewidentnych nielogiczności. Rozczarowuje typowo amerykańskie zakończenie, ale na to chyba rady nie ma.

baniasso | 2013-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Ogólnie książka była niezła. Z początku nudnawa lecz potem akcja się rozkręciła. Do gustu nie przypadły mi ostatnie strony książki. Mimo wszystko polecam ją z czystym sumieniem.

kind_of_alien | 2012-08-15
Przeczytana: kwiecień 2012

Słyszałem dobre opinie o tej książce. Niby dobra, nie tak prosta jak książki Cobena. Trochę jednak zbyt nużąca po iluś tam stronach.

Mesajah | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ksiazka genialna, ciekawa fabula, po mistrzowsku unuta intryga - Ocena Max :)

Kasia | 2014-10-02

Książka trzyma w napięciu, ale akcja rozwija się powoli. Jednak bardzo mi się spodobała, polecam.